دبیر کمیسیون اقتصاد کلان دبیرخانه مجمع تشخیص: فقر سواد اقتصادی در میان نمایندگان مجلس منجربه مشکلات کنونی شده است/ بسیاری از نمایندگان نمی دانند نقدینگی یعنی چی ؟!

By | 2020-03-24

به گزارش اصلاحات نیوز؛ حجت اله هاشم بیگی در گفت و گو خود با اصلاحات نیوز گفت؛ در رابطه با اولویت های مجلس آینده به دغدغه اصلی امروز کشور معیشت و اقتصاد است و نمایندگان آینده باید به این مهم توجه اساسی داشته و برای مباحث اقتصادی برنامه نمایند.

وی ادامه داد: «یک نماینده واقعی باید با اوضاع و احوال آحاد جامعه آشنایی داشته باشد و هدف او خدمت به مردم باشد.»

هاشم بیگی در مصاحبه خود افزود: «یک نماینده برای کمک به بهبود اقتصاد کشور باید به اوضاع و احوال مسلط بوده و اگر طرحی ارائه می دهد، ابتدا باید تسلط خود را بیازماید.»

وی با بیان اینکه نماینده باید چالش های نظام بودجه ریزی را بداند، خاطرنشان کرد: «اکثر نماینده ها در مجلس آینده باید اقتصاد را بشناسند.»

هاشم بیگی افزود: «یک نماینده باید بداند بودجه چطور نوشته شده و مسائل روز اقتصادی نظیر اشتغال، سرمایه گذاری، سیاست کلی نظام و قانون برنامه را بشناسد.»

وی در پایان ادامه داد” «بسیاری نماینده ها نمی دانند منظور از نقدینگی چیست؛ بخش اعظم مشکلات بازار ارز و خودرو به عدم تسلط نمایندگان باز می گردد. وقتی نماینده این مسائل را نداند چطور می تواند در بازار های اقتصادی تحقیق و تفحص نماید!»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.