خامنه‌ای: دولت آینده باید جوان و حزب‌اللهی باشد

By | 2020-05-18

آیت‌الله خامنه‌ای در دیداری تصویری با گروهی از دانشجویان هوادار نظام، نسبت به «سربازگیری دشمن از جامعه جوان کشور» هشدار داد. او هم‌چنین «پشیمان‌شدگان از انقلاب» را یکی از مشکلات انقلاب دانست.

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی شامگاه یکشنبه ۲۸ اردیبهشت (۱۷ مه) در یک دیدار تصویری با گروهی از جوانانی که رسانه‌های دولتی آنها را «نمایندگان تشکل‌های دانشجویی کشور» نامیدند شرکت و برای آنها سخنرانی کرد.

رهبر جمهوری اسلامی در آغاز سخنانش مخاطب سخنرانی خود را «مجموعه جوانان کشور را اعم از دانشجو و غیر دانشجو» دانست و گفت: «طبیعت جوان با عناصری همچون امید، ابتکار، صراحت، خطرپذیری و خستگی ناپذیری همراه است که همه این عناصر برای اداره جامعه، ضروری و ذی‌قیمت هستند و برخی از مشکلات کنونی هم ناشی از فقدان برخی از این عناصر است.»

خامنه‌ای درباره اوضاع کشور و موقعیت نظام جمهوری اسلامی نیز سخن گفت وبا تأکید بر اینکه «دولت آینده باید جوان و حزب‌اللهی باشد»، ده توصیه با نمایندگان تشکل‌های دانشجویی در میان گذاشت.

به گزارش «ایرنا» توصیه‌های خامنه‌ای به جوانان درباره مسائلی نظیر تفکیک مطالبه‌گری با پرخاش و بدگویی، ضرورت گفتمان‌سازی، تلاش برای گسترش جبهه انقلاب از طریق یارگیری، اصالت ندادن به اختلاف سلیقه‌ها، مرزبندی با تردیدافکنان در مبانی انقلاب، تأکید بر پیشرفت علمی، هوشیاری در مقابل سرمایه‌گذاری دشمن بر روی جوانان و همچنین تبیین مفهوم صحیح دولتِ جوان و انقلابی بودند.

آیت‌الله خامنه‌ای در بخشی از سخنانش گفت، جمهوری اسلامی زیر فشارهای چندجانبه برای «تسلیم‌شدن» و «عقب‌نشینی» قرار دارد که اگر این هدف محقق شود، «برای نظام گران تمام خواهد شد».

او گفت: «واقعیت این است که امروز در مقابل ایران یک جبهه وسیع و عظیم ظلم و کفر و استکبار وجود دارد که در تلاش است با هر وسیله و ترفند و امکانات، نظام اسلامی را وادار به عقب‌نشینی و تسلیم کند که اگر این هدف محقق شود، برای آینده کشور بسیار گران تمام خواهد شد».

رهبر جمهوری اسلامی سپس به «پشیمان‌شده‌ها ازانقلاب» اشاره کرد و گفت: «برخی افراد در ابتدای انقلاب بسیار انقلابی عمل می‌کردند اما به دلیل مبانی ضعیف معرفتی اکنون جزو پشیمان‌ها هستند که یکی از مسائل انقلاب اکنون همین حضرات پشیمان‌شده هستند.»

خامنه‌ای به جوانان شرکت‌کننده در دیدار تصویری خود هشدار داد مراقبت «سربازگیری دشمن از جامعه جوان کشور» باشند. او گفت «مسئله جوان برای آینده کشور و نظام اسلامی اهمیت دارد، دشمن نیز برای تخریب و به زانو درآوردن انقلاب به آن اهمیت می‌دهد و برای سوءاستفاده از جوانان کار و برنامه‌ریزی می‌کند که البته در مواردی نیز برای اجرای برنامه‌های خود به عواملی در داخل کشور نیاز دارد.»

دیدارهای آیت‌الله خامنه‌ای با گروه‌های دانشجویان وفادار به نظام جمهوری همه‌ساله به‌طور حضوری صورت می‌گرفت اما امسال شیوع کرونا این مراسم را به دیداری غیرحضوری و از از طریق ویدیو کنفرانس تبدیل کرد. دانشجویان شرکت‌کننده در این دیدارها از میان گروه‌های کاملا وفادار به نظام جمهوری اسلامی  دستچین می‌شوند.
دویچه وله  :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.