فریدون احمدی نماینده زنجان: خرابه ای در کشور درست کرده اند که با کشتن صدها «سلطان» هم درست نمی شود

By | 2020-05-19

نماینده زنجان گفت: ایها الناس شهوت جدیدی در کشور ایجاد شده‌ است که از همه شهوات خطرناک تر است و آن هم شهوت پرونده‌ سازی است. سیستم های ما به حدی از توانایی رسیده‌اند که به طرفه‌العینی چنان پرونده ای می‌سازند که فوق تصور خیال است.

به گزارش خبرآنلاین، فریدون احمدی در نشست علنی صبح امروز(دوشنبه، ۲۹ اردیبهشت) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود با انتقاد از برخی روندهای قضایی گفت: برای این حقیر ثابت شد که قوه قضائیه نه تنها مامن مردم مظلوم نیست بله هنوز به عنوان ابزاری برای سرپوش نهادن برای بر ضعف ها و سوء مدیریت‌های کشور عمل می‌کند. باید برای رئیس جدید این قوه در ایجاد تحول اساسی دست به دعا برداشت. وای به حال ملت اگر سایر تصمیم‌گیری‌ها نیز نظیر تصمیم‌گیری در پرونده ساخته شده برای اینجانب بوده باشد.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی به برخورد با سلاطین فساد اشاره کرد و افزود: سلطان تراشی و سپس سربه نیست کردن کردن سلطان، دور باطلی است که  شاید در سیاست جواب دهد اما در اقتصاد جواب نمی‌دهد. اقتصاد این قدرها هم ساده نیست. تصمیم غلط در خصوص پیش فروش سکه را با اعدام و خانه خراب کردن مردم و کسبه نمی‌توان پنهان کرد. ماجراهای دلار ۴۲۰۰ تومانی را با زندان و احکام سنگین برای فعالان اقتصادی نمی‌توان مخفی کرد. آثار زیان‌بار خروج آمریکا از برجام و تحریم‌های بعد از آن و زمین گیر شدن صنعت خودروسازی کشور را با سلطان‌تراشی و اعدام آن، پروده سازی گسترده و احکام عجیب نمی توان از بین برد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: اتفاقات بازار سال ۹۷ را با پرونده‌سازی سال ۹۶ نمی توان جبران کرد. اگر هر جای اقتصاد به هم بریزد، پرونده‌ای ساخته شود و سلطانی تراشیده شود و سپس آن سلطان را محاکمه و به اشد مجازات محکوم کرد، دیگر علم، شعور و تخصص را می‌خواهیم چکار؟ اقتصاد کشور ویران شده است. خرابه‌ای درست کرده‌ایم که داروی آن کشتن صدها سلطان دیگر هم نیست. اگر همه فعالان اقتصادی را هم اعدام و زندان کنیم، این خرابه درست نمی‌شود. راه حل آن را باید در جای دیگری جست و جو کرد.

وی افزود: متاسفانه علی‌رغم آزادی و عفو ده‌ها هزار نفری زندانیان در سال ۹۸ و مرخصی‌های چند ده هزار نفری به دلیل شیوع کرونا هنوز زندان‌ها مملو از مردان و زنانی است که بخش عظیمی از آنها به دلیل شرایط نامساعد اقتصادی و اجتماعی ناشی از عملکرد ما ایجاد شده است

احمدی همچنین ادامه داد: ایها الناس شهوت جدیدی در کشور ایجاد شده‌ است که از همه شهوات خطرناک تر است و آن هم شهوت پرونده‌ سازی است. سیستم های ما به حدی از توانایی رسیده‌اند که به طرفه العینی چنان پرونده ای می‌سازند که فوق تصور خیال است. مودبانه عرض می‌کنم آن وقت که داعش تا پشت صندلی‌های شما آمد کسی لب به اعتراض نگشود. چرا؟! چون پرونده‌سازهای ما ماهرتر از این حرف‌ها هستند.

هر رازی را نباید گفت

او ادامه داد:  در رقابت‌های انتخاباتی به مردم گفتیم نماینده مصونیت دارد، از حقوق شما دفاع کرده و یقه وزیر را می‌گیرد و صیانت هم می‌شود اما در چهار سال گذشته  ما صیانتی ندیدیم که هیچ، مابقی بماند، هر رازی را نباید گفت.

وی با بیان اینکه شرایط بد اقتصادی کشور محصول کم‌کاری‌ها، سوء مدیریت‌ها، باندبازی‌ها، بی‌تدبیری‌ها و توجه نکردن به رهنمودهای رهبر انقلاب است، افزود: این اقتصاد محصول کنار گذاشتن متخصصان، فرار مغز ها و سرمایه‌هاست. این سامانه نابسامان با اعدام و زندان درست نمی‌شود. اگر این روش جواب می‌داد بنده غلط می‌کردم مخالف ساخت زندان و قبرستان باشم.

امروز حرف اول اقتصاد کشور شده است پراید؛ واقعا شرم آور است پنجمین کشور ثروتمند جهان بحث اولش قیمت پراید است. پراید در شان ملت ایران نیست مسوولین سرشان را بگذارند و بمیرند و خجالت بکشند. کنترل قیمت پراید در مقابل طوفان عرضه و تقاضا به زور سر نیزه؛ بخدا خنده‌دار است،  چه خوش گفت آن حکیم فرزانه که «خنده تلخ من از گریه غم‌انگیزتر است کارم از گریه گذشت گر نخندم چه کنم؟»

از استخوان‌های خلخالی جوانانی روییده که خلخالی در گور به آنها می‌خندد

احمدی گفت: حضرت فیل هم نمی‌تواند روز آخرکاری وثیقه تهیه کند افتخار می‌کنم چهار سال پیش نطقی کردم و شما  با رای خود تائید کردید و امروز رئیس قوه قضائیه کم کم به دنبال اجرای ان است. معاون اول قوه قضائیه در گذشته و حال با استجازه آقای آملی لاریجانی از مقام معظم رهبری دادگاه‌های انقلاب را به چنان تابویی تبدیل کرده است که داد قضات و وکلای انتصابی هم درآمده است.

این نماینده مجلس ادامه داد: عدالت در آن بر اساس مصلحت های سیاسی است و نه عدل و انصاف؛ دادگاه‌های صحرایی که نه استدلال می‌پذیرد، نه فرصت مطالعه پرونده دارد و نه به کارشناسان وقعی می‌نهد نه مستندات را نگاه می‌کند و فقط احکام دستوری برای کشتن گربه دم حجله صادر می‌کند.

او گفت: آقایان این حجله چهل ساله است وای اگر تصمیمات از اول انقلاب اینگونه بوده باشد؛ باید به خدا پناه برد چه خانه‌هایی که ویران شده است امروز شرایط افراطی تر از اول انقلاب است از استخوان‌های پوسیده خلخالی جوانانی روییده است که خلخالی مرحوم هم در گور به آنها می‌خندد.

برایم پرونده ای ساخته‌اند که هیچ‌کس نمی‌داند چگونه است

وی، خطاب به مردم گفت: نماینده شما قادر به دفاع از خود نیست، چه رسد به دفاع از شما مردم تیره بخت. بنده اشتباه فکر می‌کردم که نماینده مردم هستم و باید از حقوق آنها دفاع کنم. سوال، تذکر و استیضاح و تفحص الفاظی خنده‌دار است. شما جرات استفاده از آنها را ندارید. نفوذی ها بدانند، آنها که پیشنهاد پناهندگی می‌دهند بدانند، منافقین که چشم دیدن شکوفایی انقلاب را ندارند بدانند، افتخار مان این است که در مدرسه عشق بزرگ شدیم. ما دانش آمورختگان مدرسه عشق، تیرهای بلای کج اندیشان مدرسه حقانی را به جان می‌خریم و افتخار می‌کنیم از ۱۶ سالگی در جبهه‌های نبرد بودیم و کوه‌های استوار کردستان ما را به عنوان بسیجی می‌شناسد. هنگامی که آقایان در انگلیس، بلژیک، اسکاتلند و اروپا درس می‌خواندند ما روی خاک بودیم.

این عضو مجمع نمایندگان استان زنجان اضافه کرد: بنده فریدون احمدی هستم. بر عهدی که با مردم بستم ماندم و هزینه‌اش را پرداخت کردم و آن‌هم از آبرویم. برایم پرونده‌ای ساختند اما مستندات نقضش را نگاه هم نکردند و گفتند سفارش، تهدید و استیضاح کردی. وزیرش کتبی نوشت که سفارش نشده است. مراجعات بنده را با آشپز و باربر سایپا اشتباه گرفتند.

وی ادامه داد: مهر پاسپوت گذرنامه را نگاه نمی‌کنند، هیئت رئیسه گواهی می‌دهد من مجلس بوده‌ام اما قبول نمی‌کنند . پرونده ای ساخته اند که هیچ کس نمی‌داند، چگونه است. حرف کارشناسی که خودشان تعیین کرده‌اند را هم گوش نمی‌دهند. می‌گویند بازار بهم ریخته حکم را سنگین بدهیم. خوشا به حال ما که قرار است در برابر این ظلم‌ها به آرامش ابدی برسیم. ما سلطان قلب‌های مردم هستیم. امیدوارم رهبری عزیز و رئیس قوه قضاییه در این قضیه دخالت کرده و برای همیشه غده چرکین مصلحت اندیشی را درمان کنند. ‌دیدی که خون ناحق پروانه شمع را،‌چندان امان نداد که شب را سحرکند.

احمدی خطاب به نمایندگان اذعان داشت: خوب می‌دانید که فراجناحی عمل کردم، اصلاح طلبان شهادت می‌دهند که پیگیر کار پریسا رفیعی، رئوف طاهری و توکلی بودم. اصولگرایان می‌دانند مقابل وزیر اطلاعات، ایستادم. در آرزوی ایرانی آزاد و آباد سر بلند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.