قتل فجیع مهدی نیکبخت متخلص به “بی تو” شاعر و عارف اهل اصفهان

By | 2020-06-12

مهدی نیکبخت حوالی ساعت سه بامداد روز یک شنبه ۱۸ خردادماه جاری در باغی در شهرستان سمیرم اصفهان به طرز بی رحمانه ای به قتل رسید. بی تو متولد ۱۳۵۸ شاعر، نویسنده و عارف بود. او دف می نواخت و رقص سماع می نمود. مهدی نیک بخت کارشناس ارشد رشته فلسفه بود. مجموعه اشعار او در کتابی با عنوان ولایت فیلسوف منتشر شده است.

براساس گفتگوی کانال ملی مذهبی با یکی از افراد مطلع از پرونده‌ی قتل؛ شنبه شب گذشته یکی از دوستان و هواداران بی تو به نام مهسا آنالوجه به منزل او مراجعه کرده و در ابتدا به او گفته که قرار است تا ساعتی دیگر به اتفاق برادرش به تهران برود و حال صرفا برای دیدن او امده است اما پس از دقایقی سخنان خود را تغییر داده می گوید که ما توسط دوستان مشترکی به باغی در سمیرم دعوت شده ایم و به بی تو اصرار می کند که همراه آنها برود. بی تو در ابتدا مخالفت نمود ولی با اصرار مهسا نهایتا پذیرفت. گفته می شود افرادی که او را به باغ دعوت کرده بودند از اهالی هرمز بوده اند که در سفر و اقامتی که قبلا بی تو به آن منطقه داشته با او آشنا شده بودند. بی تو به همراه مهسا و برادرش حدود ساعت ۹ شب از خانه خارج شده و در حقیقت به قربانگاه می روند.

روز دوشنبه ماموران آگاهی خبر از یافتن جنازه بی تو در حالیکه سر او کاملا بریده شده و بر سینه اش گذاشته شده می دهند آنها در همین رابطه اظهار کردند که دو نفر در باغ و قاتل اصلی در نزدیکی های کاشان دستگیر شده است. به گفته مسوولین اگاهی مهسا نیز زخمی شده است. لازم به ذکر است که از بعد از حادثه تا کنون هیچ اطلاعی از مهسا در دست نیست و تلفن وی نیز خاموش است. یافتن او که شاید نام و شهرتش واقعی نیز نباشد می تواند کمک بزرگی در حل معمای این قتل فجیع و جانسوز باشد. به گفته ماموران آگاهی قاتل انگیزه قتل را اظهارات بدون پروای بی تو در ارتباط با برخی مسایل مذهبی و اعتقادات شخصی او عنوان کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.