ساخت‌وساز غیرقانونی روحانی رئیس جمهور در نیاوران, نهاد ریاست‌ جمهوری: ساخت ملک چهار هزار متری برای روحانی کذب است

By | ۱۳۹۹-۰۳-۳۱

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران خبر ساخت چهار هزار متر بنای غیرقانونی در نیاوران که منتسب به رئیس جمهور است را تایید کرد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، مصطفی فقیهی، روزنامه‌نگار دو روز پیش (پنجشنبه) در صفحه توئیتر خود نوشته بود: “روحانی (رئیس جمهور) و ساخت چهار هزار متر بنای غیرقانونی در نیاوران! قبل‌تر گفته بودم، روحانی قصد مهاجرت به جماران دارد؛ اما او اینک درحال ساخت چهار هزار متر بنا بدون اخذ جواز از شهرداری و در زمینی دارای کاربری باغ است، آن‌هم بدون رعایت ضوابط و مقررات و ۱۰۰ درصد سطح اشغال! ”

محمدجواد حق‌شناس، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران در پاسخ به این توییت، در صفحه شخصی خود توییت زد: “این خبر را بررسی کردم. متأسفانه حقیقت دارد! دو تن از اعضای شورا از محل بازدید کردند، با تذکری که داده شد پروانه به تاریخ ۲۹ خرداد صادر شد! وجود برخی تخلفات محرز است ان‌شاءالله اطلاع رسانی بیشتر انجام خواهد شد.”

البته فقیهی ساعتی پیش مجدد توییت زد: “خبر خوب: ۲۴ ساعت پس از توییتم در مورد ساخت و ساز غیرقانونی آقای حسن روحانی، طبقه سوم ملک ایشان در جماران تخریب شد. اگرچه هنوز ۱۰۰ درصد سطح اشغال جای سوال جدیست! ”

روابط عمومی نهاد ریاست جمهوری ایران روز شنبه در اطلاعیه‌ای گفت که اخبار مربوط به ساخت ملک شخصی برای حسن روحانی در منطقه جماران «کذب» است.

نهاد ریاست‌ جمهوری: ساخت ملک چهار هزار متری برای روحانی کذب است

در این اطلاعیه که روز شنبه ۳۱ خرداد منتشر شد تاکید شده که ملک ۴ هزار متری که گفته می‌شد منزل شخصی رئیس جمهور ایران است، «به هیچ وجه مالکیت شخصی ندارد و در سال‌های گذشته نیز از سوی نهاد ریاست جمهوری مورد استفاده قرار گرفته است».

روابط عمومی نهاد ریاست‌ جمهوری اعلام کرده که چون این ملک «نیمه مخروبه» بوده و گودبرداری شده بود، از سال گذشته «با هماهنگی کامل با شهرداری تهران» ساخت آن شروع شده است.

حمید موسوی، شهردار منطقه یک تهران نیز روز شنبه، ۳۱ خرداد به خبرگزار ایسنا گفته این ملک متعلق به نهاد ریاست جمهوری است و سازنده فعلی آن نیز بنیاد مسکن است.

به گفته آقای موسوی، مجوز گودبرداری این ملک مسکونی که به اشتباه در شبکه‌های اجتماعی «باغ» عنوان شده، شش سال پیش از این صادر شده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *