روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی اهواز و دزفول: با کمبود شدید امکانات و نیروی انسانی مواجه هستیم 

By | ۱۳۹۹-۰۴-۰۹

فرهاد ابول‌نژادیان‌، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز گفت که در تخت‌های بیمارستانی و تعداد پرستار به تخت دچار کمبود هستیم و در سراسر استان خوزستان فقط سه فوق تخصص مراقبت‌های ویژه داریم‌.

ابول‌نژادیان افزود که به دلیل شیوع و ابتلای گسترده به کرونا، اکنون ۸۰ درصد تخت‌های بستری خوزستان اشغال شده است و با وجود افزایش ظرفیت تخت‌های مراقبت ویژه، در همه شهرهای خوزستان ظرفیت تخت‌های مراقبت‌های ویژه پر شده است.

همزمان یوسف پریدار، رییس دانشگاه علوم پزشکی دزفول نیز اعلام کرد که با اشغال ۸۵ درصدی ظرفیت بیمارستان‌ها، حدود دو ماه است که در شرایط بحرانی قرار داریم و اکنون برای مراقبت از بیماران مبتلا به کرونا به شدت با کمبود نیروی انسانی مواجه هستیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی دزفول تاکید کرد که تاکنون نیروی جدیدی از هیچ جای کشور به دانشگاه علوم پزشکی دزفول، اعزام نشده است و فقط پنج نیروی داوطلب آمدند و تغییری در وضعیت نیروها ایجاد نشد.

یوسف پریدار افزود که کمبود نیروی انسانی درحالی رخ داده که در حال حاضر با توجه به پر شدن تخت‌های آی‌سی‌یو با بیماران کرونا، باید نیروهای بخش مراقبت‌های ویژه را تامین کنیم که مهارت و تخصص آنها به طور مستقیم روی مرگ و میر بیماران تاثیر دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Enter Captcha Here : *

Reload Image