تجمع در پاوه برای ادای احترام به پیکر کنشگران محیط‌زیست جان‌باخته

By | 2020-06-29
شهروندان در پاوه در جریان ورود پیکر جان‌باختگان، در پی آتش‌سوزی منطقه حفاظت‌شده بوزین و مره‌خیل، تجمع و به قربانیان ادای احترام کرده‌اند.
تصاویر و ویدئوهای منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی نیز حاکی از حضور مردم در کنار آمبولانس‌هایی‌ست که پیکر جان‌باختگان را حمل می‌کنند.
شماری از تجمع‌کنندگان تصاویر و گروهی نیز شعارنوشته‌هایی در دست داشتند. گروهی از سوگواران شعار می‌دادند که «شهید نمی‌میرد».
جان باختن این سه تن در حالی‌ست که خبرگزاری مهر شب گذشته در گزارشی به احتمال انفجار مین در منطقه اشاره کرده بود.

جمشید محبت‌خانی، فرمانده یگان محیط زیست کشور، به این خبرگزاری گفته بود «هنوز مقامات محلی تأیید نکرده‌اند که این سه نفر… در جریان مهار آتش جان خود را بر اثر سوختگی یا انفجار مین از دست داده‌اند».
آقای محبت‌خانی تاکید کرده بود که منطقه «صعب‌العبور» است و «میدان‌های مین از دوران جنگ» ایران و عراق در آن باقی مانده‌است.
مقام‌های رسمی هنوز جزئیاتی از نحوه جان‌باختن مختار خندانی، بلال امینی و یاسین کریمی ارائه نکرده‌اند.
پیشتر مسئولان حفاظت محیط زیست کرمانشاه گفته بودند که حریق منطقه بوزین و مره‌خیل عصر شنبه مهار شده، اما از صبح یکشنبه آتش دوباره شعله‌ور شده است.
نخست انجمن ژیوای پاوه در روز هشتم تیر ماه اعلام کرد دو تن از اعضای فعال خود را از دست داده‌است. اما در همان زمان نیز گزارش‌هایی از جان‌باختگان آقای کریمی، دیگر کنشگر فعال در منطقه منتشر شده بود.
آن‌طور که گزارش شده مختار خندانی، از اعضای قدیمی انجمن ژیوای پاوه بود.
بوزین و مره‌خیل در شهرستان پاوه و جوانرود، در استان کرمانشاه واقع است و از ۲۰ سال پیش به این سو به عنوان منطقه شکار و تیراندازی ممنوع ثبت شده است
رادیو فردا:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.