انفجار در «مجتمع اورانیوم میبد» تکذیب ولی تاسیسات کارخانه فولاد «ایده‌آل میبد» منفجر شد!

By | ۱۳۹۹-۰۴-۱۸

-سازمان انرژی اتمی: انفجار در مجتمع اورانیوم میبد (اردکان) ادعای کذب عناصر ضدانقلاب در خارج کشور است و می‌خواهند مردم را ناامید کنند.
– یک مسئول آتش‌نشانی میبد گفت «از اول امسال تا کنون بیش از پنج انفجار و آتش‌سوزی در کارخانه فولاد میبد رخ داده که بیشتر به دلیل سرریز شدن مواد مذاب و نفوذ آب به جداره‌های میانه کوره بوده است».

تصویری که در رسانه‎‌های داخلی ادعا شده مربوط به انفجار کارخانه شمش میبد است

روز سه‌شنبه ۱۷ تیرماه ساعاتی پس از انتشار خبر انفجار مهیب در کارخانه «سپاهان بُرش» در «باقرشهر» ورامین در جنوب تهران، انفجار در مجتمع اورانیوم میبد حوالی یزد در شبکه‌های مجازی خبرساز شد ا سازمان انرژی اتمی جمهوری اسلامی آن را تکذیب کرد.

در اطلاعیه کوتاه سازمان انرژی اتمی جمهوری اسلامی اعلام شد «انفجار در مجتمع هسته‌ای رضایی‌‌نژاد در اردکان ادعای کذب عناصر ضدانقلاب در خارج کشور به منظور همراهی با رژیم تروریست و جنگ‌طلب صهیونیستی و در راستای فضاسازی رسانه‌ای، ایجاد ناامیدی و همراهی با فشار حداکثری شیطان بزرگ به ملت سربلند ایران اسلامی است!»

اما در همین روز یک انفجار در کارخانه فولاد شمش «ایده‌آل میبد» رخ داد.

خبرگزاری صداوسیمای جمهوری اسلامی گزارش داد «این انفجار بر اثر نفوذ آب به داخل مواد مذاب صورت گرفته که خسارت جانی نداشت، اما برآورد خسارت مالی حدود یک میلیارد تومان است».

یک مسئول آتش‌نشانی میبد گفت «از اول امسال تا کنون بیش از  پنج انفجار و آتش‌سوزی در این کارخانه رخ داده است که بیشتر به دلیل سرریز شدن مواد مذاب و نفوذ آب به جداره‌های میانه کوره بوده است».

انفجارهای مشکوک و زنجیره‌ای در کارخانه‌ها، نیروگاه‌ها، پتروشیمی‌ها و مراکز اتمی شهروندانی را که شغل‌شان در این واحدهاست یا خانه و کسب و کارشان اطراف آنهاست به شدت نگران کرده است. تاثیر روانی که این شرایط غیرعادی بر روح و روان مردم می‌‌گذارد نه قابل اندازه‌گیری است و نه چندان در محاسبات و تحلیل‌‌ها در نظر گرفته می‌‌شود. اکنون مردم ایران همراه ویروس کُرونا به خاطر انفجارها و آتش‌‌سوزی‌‌هایی که پیامدهای نامعلوم دارند در ترس مضاعف بسر می‌برند.
کیهان لندن:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *