طرح نمایندگان مجلس برای بازگشت سیستم کوپنی به کشور

By | 2020-07-11

در حالی که جدی ترین انتقاد مخالفان میرحسین موسوی سیستم سهمیه بندی کالا و کوپنی کردن بود، اینک که چهار ماه بیشتر از عمر دولت دهم نمانده است، در آستانه انتخابات دوره یازدهم ریاست جمهوری نمایندگان مجلس با کلیات طرحی موافقت کردند که در صورت تصویب نهایی، دولت موظف می‌شود در مقاطع سه‌ماهه سبدهای کالایی شامل برنج، روغن و گوشت، توزیع کند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز پارلمان کلیات طرح تأمین کالاهای اساسی برای اقشار آسیب‌پذیر را مورد بحث و بررسی قرار داده و به تصویب رساندند.

نمایندگان مجلس با ۱۴۴ رأی موافق، ۲۹ رأی مخالف و ۳۳ رأی ممتنع از ۲۲۵ نماینده حاضر در جلسه، کلیات این طرح را مصوب کردند.

در صورت تصویب نهایی طرح مذکور، به منظور حفظ امنیت غذایی اقشار آسیب‌پذیر به ویژه خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد خمینی(ره) و سازمان بهزیستی، دولت موظف می‌شود در مقاطع سه ماهه سبدهای کالایی شامل برنج، روغن و گوشت را تأمین و از طریق دستگاه‌های مزبور توزیع کند.

به گزارش فارس، در این جلسه مهدی سنایی نماینده نهاوند، پورابراهیمی نماینده کرمان و مهرداد لاهوتی نماینده لنگرود در مخالفت با کلیات و همچنین عبدالرضا مصری نماینده کرمانشاه، کمال علیپور نماینده قائم‌شهر و حسین گروسی نماینده شهریار در موافقت با کلیات در صحن علنی سخنرانی کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *