رهن ۳۰۰ میلیون ‌تومانی اتاق یک‌تخته در خوابگاه‌های دخترانه تهران

By | ۱۳۹۹-۰۵-۰۵

در برخی از مناطق تهران اتاق‌های یک تخته در خوابگاه‌های دخترانه بین ۱۵۰ تا ۳۰۰ میلیون به رهن می‌رود.

به گزارش ایلنا، از امروز در حالی ثبت نام برای پرداخت وام 15 تا 50 میلیون تومانی ودیعه به مستاجران با شروط متعدد برای افراد محدودی آغاز شده‌است که مظنه رهن یک اتاق در خوابگاه‌های متعلق به بخش خصوصی در تهران بیش از 150 میلیون تومان است.

براساس گزارش‌های میدانی، نرخ‌گذاری در پانسیون‌ها و خوابگاه‌ها به ویژه دخترانه‌ها متفاوت از بازار مسکن است و گویا از نرخ و قواعد رایج بازار پیروی نمی‌کند و شاهد قیمت‌های بالای اجاره اتاق‌های چند تخته در این خوابگاه‌ها هستیم. حال اینکه برخی از این خوابگاه‌ها متعلق به نهادهای دولتی هستند اما با واسطه بخش خصوصی به اجاره می‌روند.

در حال حاضر رهن یک اتاق 9 متری در یکی از پانسیون‌ها دخترانه در سعادت آباد 150 میلیون تومان است که اتاق vip همین خوابگاه تا 300 میلیون تومان هم به اجاره رفته است.

در همین خوابگاه قیمت اجاره یک اتاق سه تخته 1میلیون و 800 هزار تومان و رهن آن 5 میلیون تومان است. اتاق چهار تخته هم با اجاره یک میلیون و 400 هزار تومان و با رهن 5 میلیون تومان واگذار می‌شود.

البته قیمت‌ها در مناطق پایین‌تر کمتر است به طوری که نرخ کرایه اتاق چهار تخته در خوابگاهی در محدوده آرژانتین 800 هزار تومان است و هر تخت از اتاق 6 تخته هم با 620 هزار تومان به اجاره رفته است. کرایه اتاق 8 تخته هم 570 هزار تومان نرخ‌گذاری شده‌ است.

در ولیعصر هم نرخ اجاره هر اتاق دو تخته هم دو میلیون تومان و رهن آن 5 میلیون تومان رهن است.

در منطقه سه هم نرخ کرایه اتاق یک تخته در خوابگاهی در سطح معمولی، 2 میلیون تومان بدون رهن است و رهن کامل این اتاق 60 میلیون تومان معامله می‌شود.

این نرخ‌ها در شرایطی است که مخاطب این اتاق‌ها یا دانشجویان هستند یا زنان شاغل که در تمام این خوابگاه‌ها با محدودیت‌هایی از جمله محدودیت تردد مواجه هستند و در شرایط شیوع ویروس کرونا باید خطرات زندگی جمعی را بپذیرند.

یکی از افرادی که اتاق یک تخته به مبلغ 300 میلیون تومان را رهن کرده‌ است، می‌گوید به دلیل از ترس از زندگی انفرادی و دوری از خانواده مجبور به رهن اتاق در خوابگاه شده‌ است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *