شکل‌گیری گودهای جدید دو ماه پس از دستور شهرداری تهران: زباله‌گردی کودکان ادامه دارد

By | ۱۳۹۹-۰۵-۲۷

مالک حسینی، سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران از شکل‌گیری گودهای جدید زباله‌گردی در اطراف تهران خبر داد و آن را سبب ادامه زباله‌گردی کودکان عنوان کرد.

این درحالی است که شهرداری تهران ۲۵ خرداد ماه از ابلاغ دستورالعمل منع به کارگیری کودکان در فرایند جمع‌آوری و تفکیک پسماند خشک خبر داد و اعلام کرد که شهرداران مناطق،‌ مسئول برخورد با پیمانکارانی هستند که از کودکان برای جمع‌آوری زباله خشک استفاده می‌کنند.

با گذشت دو ماه از ابلاغ این دستور اما سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران گفت که در سطح شهر همچنان کودکانی را می‌بینیم که به زباله گردی مشغولند. حسینی افزود که «افزایش حصارهای زباله‌گردی در اطراف تهران» خبر داد و گفت که براساس اطلاعاتی که سازمان‌های مردم‌نهاد همکار با ما به دست آورده‌اند، شاهد شکل‌گیری محل‌های جدید تفکیک زباله هستیم.

مایک حسینی گفت که برخی از زمین‌های کشاورزی ظرف ماه‌های اخیر به سایت تفکیک زباله تحت عنوان «حصار» تبدیل شده است. او از استانداری و فرمانداری‌های برخی شهرستان‌های اطراف تهران خواست به طور جدی و متمرکز به این مساله ورود کنند و از توسعه چنین فضاهای غیرقانونی جلوگیری کنند.

این مقام شهرداری پایتخت با تاکید بر وضعیت بسیار نامناسب بهداشتی در این گودها، افزود که ساکنان این گودها از حداقل امکانات بهداشتی نیز برخوردار نیستند و در مواردی دیده شده ۱۰۰ نفر ساکن در یک گاراژ که کودکان نیز میان آنها هستند از یک سرویس بهداشتی استفاده می‌کنند، حمام ندارند و به دلیل شدت و حجم کار از تغذیه مناسبی نیز برخوردار نیستند.

حسینی گفت که ما شروع به ارائه برخی از این خدمات مثل تغذیه و ویزیت‌های دوره‌ای کرده‌ایم که از ماه‌های پیش ادامه دارد و برای مباحث بهداشتی در حال تدارک سیستم‌های خدمات سیار هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *