درخواست فرشگرد از پومپئو: درآمد ناشی از فروش بنزین توقیف‌شده ایران را به صندوق اعتصابات بدهید

By | ۱۳۹۹-۰۵-۲۹

شبکه «فرشگرد» که از جمله گروه‌های مخالف حکومت جمهوری اسلامی است، در نامه‌ای به وزیر امورخارجه آمریکا خواستار اختصاص درآمد ناشی از فروش بنزین توقیف‌شده ایران به ««صندوق اعتصابات ایران» شده است.

در این نامه که روز سه‌شنبه ۲۸ مرداد منتشر شده، امضا‌کنندگان نامه با اشاره به اعتصاب‌های گسترده کارگری و اعتراض‌های خیابانی دو سال گذشته، به ضرورت «یاری‌ رساندن به جنبش مردمی» در ایران و حمایت از کارگران و خانواده‌های آنان اشاره شده است.

در این نامه مشخص نشده که آیا «صندوق اعتصابات ایران» تاسیس شده یا اینکه قرار است با درآمد مطرح شده در این نامه تاسیس شود ولی تاکید شده که درآمد حاصله به «خانواده‌های کارگران اعتصاب‌کننده» اختصاص خواهد یافت.

شبکه فرشگرد همچنین با حمایت از «کارزار فشار حداکثری» آمریکا، نتیجه این کارزار را « افشاگری، بی‌اعتبار کردن و تضعیف» حکومت جمهوری اسلامی دانسته است.

روزنامه آمریکایی وال ‌استریت جورنال روز ۲۳ مرداد، در گزارشی به نقل از چند مقام آمریکایی خبر داد که نفتکش‌های لونا، پاندی، برینگ و بلٌا طی روزهای اخیر در آب‌های آزاد توقیف شده‌اند، اما بعدا معلوم شد محموله‌های بنزین توقیف شده و نفتکش‌ها آزاد شده‌اند.

بیژن زنگنه، وزیر نفت ایران تایید کرده است که چهار کشتی توقیف شده حامل بنزین ایران بوده ولی گفته است که بنزین «به‌ صورت فوب به ونزوئلا فروخته و تحویل شده بود و پول آن تسویه شده است».

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Enter Captcha Here : *

Reload Image