رکوردزنی روزانه دلار و سکه؛ شکاف نرخ آزاد و رسمی یورو از ۴ هزارتومان گذشت

By | ۱۳۹۹-۰۶-۲۴

در پی افزایش ۲۸۰ تومانی نرخ رسمی عرضه ارز توسط بانک مرکزی ایران، قیمت فروش دلار آمریکا در معاملات روز یکشنبه بازار آزاد تهران حدود ۷۰۰ تومان بالاتر رفت و به آستانه ۲۷ هزار تومان رسید و قیمت هر قطعه تمام سکه طلا نیز به مرز ۱۳ میلیون تومان رسید.

بانک مرکزی ایران روز یکشنبه هر دلار آمریکا را از طریق صرافی‌های رسمی تحت نظارت خود ۲۳ هزار و ۴۴۰ تومان عرضه کرد. همزمان با افزایش نرخ رسمی دلار، بهای این ارز در بازار آزاد نیز به روند صعودی خود ادامه داد و بعد از ظهر یکشنبه به اوج تاریخی جدید ۲۶ هزار و ۹۵۰ تومان رسید ولی سپس قدری تعدیل شد و نرخ پایانی ۲۶ هزار و ۹۰۰ تومان ثبت شد.

بدین ترتیب فاصله نرخ رسمی و آزاد فروش دلار به بیش از ۳ هزار و ۴۰۰ تومان رسید. اما این فاصله در مورد یورو از ۴ هزار تومان فراتر رفت.

در حالی که هر یورو در شبکه رسمی بانک مرکزی ایران ۲۷ هزار و ۶۴۰ تومان فروخته شد، نرخ آن در بازار آزاد تا رکورد جدید ۳۱ هزار و ۹۰۰ تومان بالا رفت. این نرخ با نزدیک شدن به دقایق پایانی مبادلات روز یکشنبه ۵۰ تومان کاهش یافت ولی فاصله آن با نرخ رسمی همچنان بالای ۴ هزار و ۲۰۰ تومان باقی ماند.

با وجود تعطیلی پایان هفته بازار جهانی طلا، ادامه رکوردزنی روزانه نرخ ارز در بازار ایران موجب شد تا قیمت هر قطعه تمام سکه طلا نیز روز یکشنبه به سطح تاریخی جدیدی برسد و تا مرز ۱۳ میلیون تومان پیشروی کند. در همین حال، قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز برای نخستین بار به بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسید.
یورو نیوز:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *