رئیس سازمان زندان‌ها: خدمات زندانبانی ایران در دنیا کم نظیر است

By | ۱۳۹۹-۰۶-۲۵

رئیس سازمان زندان‌ها اعلام کرد: اقدامات و خدمات زندانبانی ما در بسیاری از شاخص ها در دنیا کم نظیر است هرچند با نقطه مطلوب و آنچه بر اساس آموزه‌های دینی توقع است، هنوز فاصله داریم.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور، محمدمهدی حاج محمدی در دیدار با معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر بر ضرورت هم افزایی و همکاری در زمینه بیان دستاوردهای حقوق بشری در نظام قضایی ایران تاکید کرد و افزود: ظرفیت های فراوانی برای همکاری وجود دارد براین اساس باید به گونه ای عمل کنیم که برغم تلاش دشمنان و به واسطه تلاش های انجام شده در زندان نیز حقانیت نظام را تبلیغ کنیم.

وی با طرح دیدگاه‌های حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری در زمینه ضرورت رعایت حقوق شهروندی زندانیان گفت: دیدگاه‌های بزرگان ما در زمینه حقوق بشر و توجه به زندانیان از بسیاری از کشورهای مدعی حقوق بشر مترقی‌تر است.

عضو شورای عالی قضایی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: دشمنان نظام و انقلاب تلاش گسترده ای برای القای فضای منفی از زندان ها دارند اما به لطف الهی و با کار جهادی کارکنان شاهد بودیم که حتی بحران کرونا نیز در زندان ها به خوبی مدیریت شد.

دستاوردهای زندان‌ها در زمینه حقوق بشری باید به دنیا ارائه شود

علی باقری کنی معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه ایران و دبیر ستاد حقوق بشر نیز گفت: دستاوردهای زندان ها در زمینه رعایت حقوق شهروندی و ارائه خدمات مختلف به زندانیان را باید به نحو شایسته و استفاده از ظرفیت های رسانه به جهانیان عرضه کنیم.

وی ادامه داد: به موازات ارائه دستاوردها می توان از تجربیات کشورهای دیگر نیز استفاده کرد. یکی از کارهای مهمی که باید انجام دهیم تدوین سندهای بین المللی در زمینه معرفی و ارائه موفقیت‌ها و دستاوردهایمان به سایر کشورهاست.

باقری کنی افزود: ارائه الگوی خوب به عنوان کشوری اسلامی و پیشقراول استقرار حکومت جهانی حضرت مهدی(عج) وظیفه همه ماست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *