پروازهای ایران ایر به فرانکفورت پس از ۵ ماه وقفه از سر گرفته می‌شوند

By | 2020-09-24

پروازهای شرکت هواپیمایی ایران ایر به فرانکفورت و برعکس از این شهر به تهران پس از پنج ماه وقفه از سر گرفته می‌شوند.

طبق اعلام شرکت ایران ایر، هما این پروازها که به درخواست سازمان هواپیمایی کشوری آلمان به‌خاطر شیوع ویروس کرونا به حالت تعلیق درآمده بود با مجوز این سازمان و وزارت بهداشت آلمان، از تاریخ ۱۲ مهر ماه از سر گرفته می‌‌شود اما هنوز وضعیت پروازهای این شرکت هواپیمایی به هامبورگ و کلن که پیش از این برقرار بود، مشخص نیست.

طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته پرواز هما به مقصد فرانکفورت در روزهای شنبه و چهارشنبه هر هفته در ساعت شش و ۲۰ دقیقه بامداد انجام می‌شود. بازگشت این پرواز نیز در همین دو روز در ساعت ۱۲ ظهر به وقت محلی صورت می‌گیرد که در ساعت ۱۸:۵۰ وارد فرودگاه امام خمینی می‌شود.

هم اکنون شرکت هواپیمایی ایران ایر براساس برنامه هفتگی به فرودگاه‌های لندن، منچستر، وین، میلان، مادریدو پاریس پرواز می‌کند.

این پروازها در حالی از سر گرفته می‌شود که هنوز وضعیت پروازهای شرکت هواپیمایی لوفت‌هانزا از فرانکفورت به ایران مشخص نیست. این شرکت هواپیمایی پس از سرنگونی هواپیمای مسافربری اوکراین در تاریخ ۸ ژانویه ۲۰۲۰ (۱۸ دی ۱۳۹۸) به دلیل امنیت پروازی، پروازهایش به ایران را به حالت تعلیق درآورد.

پرواز ۷۵۲ هواپیمایی اوکراین حدود ۹ ماه پیش، دقایقی بعد از برخاستن از فرودگاه امام خمینی تهران هدف دو فروند موشک پدافند هوایی سپاه پاسداران ایران قرار گرفت و ساقط شد. این حادثه باعث شد تمامی ۱۷۶ سرنشین این پرواز مسافری که به مقصد کی‌یف، پایتخت اوکراین در پرواز بود، کشته شوند. مقام‌های ایران سه روز پس از وقوع این حادثه، اصابت موشک به هواپیمای اوکراینی را تایید کردند.

پس از این رویداد بسیاری از شرکت‌های هواپیمایی خارجی پروازهای خود به ایران را به حالت تعلیق درآوردند و پس از آن نیز شیوع ویروس کرونا باعث شد این تعلیق ادامه پیدا کند.

شرکت هواپیمایی لوفت‌هانزا در آخرین بیانیه خود در ماه ژوئیه اعلام کرده بود که پروازهایش به ایران را از ماه سپتامبر از سر می‌گیرد اما به نظر می‌رسد که این تاریخ باز هم به تعویق افتاده باشد.

شماری از خانواده‌های قربانیان پرواز هواپیمایی اوکراینی پیش از این از لوفت‌هانزا درخواست کرده‌ بودند که برای عادی سازی پرواز به ایران شروطی تعیین کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *