امارات متحده عربی بار دیگر خواستار مذاکره با ایران در مورد جزایر سه‌گانه شد

By | ۱۳۹۹-۰۷-۰۹

تهران ادعای مالکیت امارات متحده عربی بر این سه جزیره را رد می‌کند

وزیر خارجه امارات متحده عربی روز سه‌شنبه در چهاردهمین روز از نشست امسال مجمع عمومی سازمان ملل متحد بار دیگر از ایران به دلیل آنچه «اشغال» جزایر سه‌گانه در خلیج فارس خواند انتقاد کرد و خواهان مذاکره شد.

شیخ عبدالله بن زاید با بیان این که «امارات در مورد حاکمیت بر سه جزیره تنب بزرگ، تنب کوچک و ابوموسی که توسط ایران اشغال شده است، حق قانونی دارد،» گفت کشورش خواهان راه حل مسالت‌آمیز در این زمینه است.

وی تاکید کرد امارات از تلاش‌های دیپلماتیک خود در این زمینه دست نخواهد کشید و گفت، ایران درخواست ما برای رسیدن به یک راه حل مسالمت‌آمیز از طریق مذاکره مستقیم یا دیوان دادگستری بین المللی را نادیده  گرفته است.

تهران ادعای مالکیت امارات متحده عربی بر این سه جزیره را رد می‌کند و درخواست مذاکره بر سر این جزایر واقع در خلیج فارس را بی‌مورد می‌داند.

وزیر خارجه امارات در بخش دیگری از سخنان امروز خود در دفاع از توافق اخیر کشورش با اسرائیل برای عادی سازی روابط گفت، کشورش با امضای این توافق تاریخی افق رسیدن به یک صلح فراگیر در خاورمیانه را باز کرده است.

هفتاد و پنجمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد که از ۱۵ سپتامبر به دلیل همه‌گیری کرونا به صورت مجازی آغاز شد، چهارشنبه ۳۰ سپتامبر به کار خود پایان خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *