کرونا در ایران؛ آمار رسمی کل جان‌باختگان از ۵۳ هزار نفر گذشت

By | 2020-12-17
بر اساس آخرین گزارش وزارت بهداشت ایران طی ۲۴ ساعت گذشته، ۲۱۲ نفر دیگر بر اثر ابتلا به کرونا جان باختند شمار کل جان‌باختگان کرونا در ایران از ۵۳ هزار نفر گذشت.

بر اساس آخرین گزارش رسمی‌ وزارت بهداشت ایران درباره آمار کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته، ۲۱۲ نفر دیگر بر اثر ابتلا به کرونا جان باختند. به این ترتیب شمار کل جان‌باختگان کرونا در ایران از ۵۳ هزار نفر گذشت.

بنابر گزارش سخنگوی وزارت بهداشت ایران در روز پنج‌شنبه، ۲۷ آذر در یک شبانه‌روز گذشته، ۷ هزار و ۴۵۳ بیمار جدید مبتلا به کرونا در ایران شناسایی شد که از میان آن‌ها، هزار و ۱۴۷ نفر بستری شدند.

بر این اساس مجموع بیماران کرونا در ایران، طبق آمار رسمی به یک میلیون و ۱۳۸ هزار و ۵۳۰ نفر رسید.

به گفته سیما سادات لاری با جان باختن ۲۱۲ بیمار دیگر بر اثر کرونا، مجموع جان‌باختگان این بیماری به ۵۳ هزار و ۹۵ نفر در کشور رسید.

بر اساس گزارش امروز سخنگوی وزارت بهداشت ایران، پنج هزار و ۶۴۵ بیمار مبتلا به کرونا در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

طبق گزارش وزارت بهداشت، در حال حاضر از نظر شیوع کرونا، ۱۲ شهرستان در وضعیت قرمز، ۲۸۸ شهرستان نارنجی و ۱۴۸ شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند.

به گفته خانم لاری، شهرستان‌های زرین‌دشت در استان فارس، بافت در استان کرمان، گمیشان در استان گلستان، آستارا، بندرانزلی، رودسر و تالش در استان گیلان و آمل، بهشهر، رامسر، گلوگاه و نکا در استان مازندران، هم چنان در وضعیت قرمز به سر می‌برند.

صحت آمارهای اعلام‌شده از سوی مقام‌های وزارت بهداشت ایران همواره با تردیدهای جدی از سوی منابع داخلی و خارجی روبه‌رو بوده و برخی منابع آمار واقعی مرگ و میر بیماران مبتلا به کرونا در ایران را ۳ تا ۴ برابر آمار رسمی اعلام کرده‌اند.

در همین حال، بسیاری از مقامات وزارت بهداشت در روزهای اخیر درباره برگزاری دورهمی‌های خانوادگی به مناسبت یلدا و شکل‌گیری موج بعدی کرونا پس از آن هشدار داده‌ و از شهروندان خواسته‌اند که شب یلدا را به صورت مجازی برگزار کنند.

دبیر شورای عالی نظام پزشکی امروز با انتقاد از نبود هماهنگی در تصمیمات سیاست‌گذاران دراجرای پروتکل‌های بهداشتی گفت: «بهتر است به جای اینکه مردم را مقصر دانسته و همواره توپ را به زمین آنها پرتاب کنیم در نحوه سیاست‌گذاری و مدیریت پاندمی تجدید نظر کرده و طرح‌هایی را پیشنهاد دهیم که با شرایط اجتماعی کشور سازگاری داشته باشند.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *