رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار اهواز: با این قیمت‌ها، کمتر کسی میوه کیلویی می‌خرد, از هر ۱۰۰ نفر، شاید تنها دو نفر خریدار میوه باشند

By | 2020-12-19

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار اهواز گفت: قیمت میوه در بازار در مقایسه با سال گذشته به شدت بالا رفته و این مساله باعث شده توان خرید مردم کاهش پیدا کند و از هر ۱۰۰ نفر، شاید تنها دو نفر خریدار میوه باشند و باقی مردم تنها نگاه می‌کنند و امکان خرید ندارند.

عبدالرضاجمالی‌پور  اظهار کرد: در حال حاضر میوه در بازار برای شب یلدا فراوان است و مشکلی از نظر وفور میوه در بازار وجود ندارد اما مساله اصلی در این روزها، گرانی میوه است که هر کسی توان خرید آن را ندارد.

وی افزود: قیمت میوه در بازار در مقایسه با سال گذشته به شدت بالا رفته و این مساله باعث شده توان خرید مردم کاهش پیدا کند و از هر ۱۰۰ نفر، شاید تنها دو نفر خریدار میوه باشند و باقی مردم تنها نگاه می‌کنند و امکان خرید ندارند.

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار اهواز تصریح کرد: وضعیت قیمت میوه در بازار به شکلی شده که برخی از مردم به صورت دانه‌ای میوه می‌خرند و کمتر افرادی هستند که میوه را کیلویی خریداری می‌کنند.

جمالی‌پور عنوان کرد: قیمت هر کیلوگرم نارنگی که سال گذشته حدود ۳ هزار تومان بود اکنون به بیش از ۱۳ هزار تومان و هر کیلوگرم موز نیز که پارسال حدود ۱۰ هزار تومان بود اکنون به بالای ۳۸ هزار تومان رسیده است. پرتقال شمال هر سال حدود ۴ تا ۵ هزار تومان بود اما اکنون قیمت آن به بالای ۱۳ هزار تومان رسیده است.

وی افزود: این رشد قیمت به شکلی است که باید گفت واقعا هیچ کسی توان خرید میوه را با چنین قیمت‌هایی ندارد و این مساله تنها مربوط به شب یلدا و یا قبل از آن نیست؛ قیمت میوه کلا بالا رفته است و شرایط را برای فروشنده و خریدار دشوار کرده است.

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار اهواز خاطرنشان‌کرد: این افزایش قیمت، فروشندگان میوه را نیز به شدت دچار مشکل کرده است زیرا وقتی قیمت میوه بالا باشد، مشتری چندانی نیست و میوه نیز به سرعت خراب و فروشنده متضرر می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *