یاشار سلطانی با شکایت محمدباقر قالیباف به ۱۳ ماه حبس محکوم شد

By | 2021-02-18

«یاشار سلطانی»، مدیرمسئول سابق سایت «معماری‌نیوز» و مدیر فعلی سایت «اسکان نیوز» به اتهام «نشر اکاذیب» با شکایت «محمدباقر قالیباف»، شهردار اسبق تهران و رئیس مجلس جمهوری اسلامی به تحمل ۱۳ ماه و یک روز حبس محکوم شد.

به گزارش فارس، «علی اصغر قهرمانی»، وکیل آقای قالیباف روز چهارشنبه ۲۹بهمن۱۳۹۹، با اعلام این خبر گفت که این حکم به دلیل انتشار توییت‌هایی از سوی یاشار سلطانی در خصوص موکلش صادر شده است.

به گفته این وکیل این پرونده با دو فقره شکایت با اتهام «نشر اکاذیب» در دادسرای فرهنگ و رسانه تهران تشکیل شده بود. همچنین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهام آقای سلطانی در آذر ۱۳۹۹ برگزار شد.

براساس این گزارش، مستندات دادگاه برای رسیدگی به این پرونده «پرینت مطالب منتشرشده توسط آقای سلطانی در شبکه‌های اجتماعی» بود.

علی اصغر قهرمانی گفت که دفاعیات آقای سلطانی در دادگاه «غیر موثر» و قاضی وقوع بزه را محرز و مسلم تشخیص داد.

وکیل محمدباقر قالیباف در خصوص این حکم توضیح داد: «با استناد به مواد ۶۹۷ قانون مجازات اسلامی (تعزیرات) و قانون کاهش مجازات حبس تعزیری مصوب ۹۹ حکم بر محکومیت

یاشار سلطانی با لحاظ مقررات تعدد جرم صادر و او به تحمل ۱۳ ماه و یک روز حبس محکوم شده است.»

این رای قابل تجدیدنظرخواهی در محاکم تجدیدنظر استان تهران است.

در مرداد ۱۳۹۹ بخش حقوقی مجلس شورای اسلامی از یاشار سلطانی، صدرا محقق و وحید اشتری، به دلیل مطالب منتشر شده در خصوص رشوه ۶۵ میلیارد تومانی شهرداری تهران به نمایندگان مجلس دهم برای رد طرح تحقیق و تفحص در دوره شهرداری محمدباقر قالیباف شکایت کرده است. علاوه بر این سه تن شکایتی مجزا نیز از «مصطفی میرسلیم»، نماینده تهران در مجلس صورت گرفته بود.

همچنین یاشار سلطانی با انتشار ۶ سند از پرونده رشوه ۶۵ میلیاردی در کانال تلگرامی شخصی خود نوشته بود: «سید ابوالفضل موسوی، نماینده سابق مجلس به دریافت ۶۵ میلیارد تومان رشوه در دوره قالیباف اعتراف کرده است. موسوی که از ۲۰ روز پیش در بازداشت است به دریافت رشوه ۶۵ میلیاردی از طریق شرکت “رسا تجارت” و شرکت “پژوهاب” اعتراف کرده است. این مبلغ به شکل هولوگرام و به نام “سید حسین موسوی” برادر او صادر شده که در حال حاضر متواری است.»

یاشار سلطانی پیش از این نیز در سال ۱۳۹۸ با شکایت محمدباقر قالیباف از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به اتهام «تشویش اذهان عمومی» به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *