تجمع و اعتراض در صنایع نفت و گاز با شعار علیه زنگنه

By | 2021-05-26

صدها نفر از کارکنان صنایع نفت و گاز ایران به صورت هم‌زمان در پایتخت و در مناطق جنوبی کشور از جمله آبادان،‌ اهواز و عسلویه تجمع کردند و علیه وزیر نفت شعار سر دادند.

کارکنان رسمی شرکت نفت روز چهارشنبه پنجم خرداد در اعتراض به نحوه افزایش حقوق خود با حمل پلاکاردهایی در مقابل مجموعه مناطق نفت‌خیز جنوب در اهواز تجمع کردند.

در تهران نیز شمار دیگری از کارگران و کارکنان این صنایع با تجمع مقابل مجلس  خواستار توجه و رسیدگی به مطالبات خود شدند.

بر اساس ویدیوهای منتشرشده، از جمله شعارهای این کارگران در شهرهای مختلف «زنگنه، ‌زنگنه، حیا کن، وزارت را رها کن»، «نیروی خط تولید، ‌سقف حقوق نداره» و «ننگ ما ننگ ما،‌ وزیر الدنگ ما» بود.

همزمان تصاویری از تجمع اعتراض و معیشتی کارکنان مجتمع گاز و پیمانکاری سازمان منطقه ویژه پارس در عسلویه منتشر شده است.

جمعی از کارمندان رسمی نفت فلات قاره منطقه عملیاتی لاوان هم دست به تجمع اعتراضی زدند. تجمعات مشابه در گچساران، ماهشهر، بهرگان و در سکوی نفتی ابوذر در خلیج‌فارس گزارش شده است.

خبرگزاری ایلنا گزارش داده در تهران مشاوران حفاظت فنی و خدمات ایمنی برای پیگیری لغو فراخوان صدور پروانه فعالیت بدون در نظر گرفتن وضعیت مشاوران قبلی،‌ مقابل ساختمان وزارت کار تجمع کردند.

از سوی دیگر در شهرها و استان‌های دیگر کشور تجمع‌های اعتراضی و اعتصاب برای پیگیری مطالبات صنفی و معیشتی گزارش شده است.

در اصفهان تصاویری مبنی بر توقف خودروهای حمل گوشت مرغ در مقابل ساختمان استانداری و در اعتراض به بیکاری و نبود مرغ منتشر شده است.

طی ماه‌های اخیر با کاهش محدودیت‌های مربوط به کرونا و بازگشت صنایع به روند کار، کارکنان و کارگران بخش خصوصی و دولتی در حوزه‌های مختلف دست به تجمع زده‌اند.

بازنشستگان تامین اجتماعی، فرهنگیان و معلمان آموزش و پرورش هم از جمله دیگر اقشار معترض به وضعیت معیشتی و صنفی و استخدام خود هستند.
ایران اینترنشنال:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *