۱۲ نفر از کسانی که واکسن کرونا برکت تزریق کردند کرونا گرفتند /نظام پزشکی: کادر درمانی که واکسن سینوفارم چین زده بودند باز هم کرونا گرفتند 

By | 2021-07-19

دکتر صالحی ناظر کارآزمایی بالینی واکسن برکت در کلاب‌هاوس گفت:
* ما در مرحله سوم کارآزمایی هستیم و حدود ١۵ مرداد می توانیم واکسن را تحویل دهیم. خبر خوب این است که افرادمشارکت کننده در مرحله دوم تعداد اندکی مبتلا شده اند. تعدادی که بعد از دوز دوم مبتلا شده اند ١٢ نفر هستند.

* تست خنثی سازی که تا الان برای سویه انگلیسی و آفریقایی و دلتا آزمایش شد و نتیجه بسیار امیدبخش بود و نشان دهنده آن است که واکسن کووایران برکت درباره سویه دلتا می تواند موثر باشد.

* در مورد سویه دلتا و تستی که در آزمایشگاه شد، سرم داوطلبانی که واکسن داشتند با عدد قابل توجهی ویروس دلتا ر درآزمایشگاه از بین برد و ظرف سه هفته آینده مقاله هر ٣ سویه را منتشر می کنیم و پاسخگوی مردم هستیم.

نظام پزشکی: کادر درمانی که واکسن سینوفارم چین زده بودند باز هم کرونا گرفتند

روزنامه همشهری در گزارشی به بررسی شیوع ویروس کرونا در ایران پراخته و به نقل سازمان نظام پزشکی می‌گوید که عده‌ای از کادر درمان ایران که واکسن سینوفارم چین را دریافت کرده بودند، مبتلا به کووید ۱۹ شده‌اند.

این روزنامه در ادامه می‌نویسد: چندین مورد فوت پس از تزریق واکسن به کادر درمان گزارش شد که اغلب مربوط به افرادی بود که در ۳ ماهه اخیر در آی‌سی‌یو درگیر ویروس کرونا بوده‌اند.

حسین کرمانپور، مدیر روابط‌عمومی سازمان نظام‌پزشکی و مدیر اورژانس بیمارستان سینا نیز گفته است که “نزدیک به ۱۰ درصد از نیروهای درمان، هنوز در برابر کرونا واکسینه نشده‌اند”.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *