ابراهیم نبوی: وقتی حکومت از گلوله استفاده می‌کند، راهی برای اصلاح از درون باقی نمی‌گذارد؛ باید با آن مبارزه کرد / من دیگر به اصلاحات اعتقادی ندارم

By | 2021-07-22

من بیست و پنج سال به اصلاحات اعتقاد داشتم و بر اساس اعتقادم رفتار کردم. حالا به این نتیجه رسیده‌ام که باید به شیوه‌ای دیگر که به خواسته‌های مردم نزدیکتر باشد، باید با حکومت مبارزه کرد. تلاش من در انتخابات ۱۴۰۰ مرا به این نتیجه رساند که جامعه ایران خواسته‌های بسیار عمیق‌تر و اساسی‌تر دارد که باید در یک جبهه فراگیر ملی به دنبال آن رفت.

سالها این فکر در ذهنم بود، ولی هنوز به اصلاح امیدوار بودم، حالا در پی کوششی دیگرم. معتقدم اکثر نیروهایی که به تمامیت ارضی، دموکراسی، جدایی دین از سیاست، عدالت اجتماعی و حفظ اقلیم ایران معتقدند، باید در جبهه‌ای فراگیر متحد شوند و در کنار مردم قرار بگیرند.

ای کاش می‌شد با رفرم مملکت را به سوی بهبودی و رفاه و عدالت و حفظ ایران عزیز پیش برد، ولی حکومت وقتی برای کسی که فقط آب سالم برای کشاورزی و دامش می‌خواهد از گلوله استفاده می‌کند، راهی برای اصلاح از درون حکومت باقی نمی‌گذارد. ضمن تائید تلاش هر کسی که برای آزادی و دموکراسی و عدالت و تمامیت ارضی ایران مبارزه می‌کند، دارم در کنار جمعی از دوستان کوشش تازه‌ای را آغاز می‌کنم. به زودی بیشتر سخن خواهم گفت و در جریان کارهای تازه من و دوستانم قرار خواهید گرفت.

فیسبوک نویسنده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *