مادر نوید افکاری: چرخ حیات جمهوری اسلامی با خون می‌چرخد

By | 2021-09-12

مادر نوید افکاری، با اشاره به پرونده شکنجه و اعدام فرزندش، می‌گوید چرخ حیات حکومت جمهوری اسلامی «با خون» می‌چرخد و «در این رژیم، در همچنان بر پاشنه جنایت می‌چرخد».

بهیه نامجو در کنار قبر فرزندش، نوید افکاری

او در پیامی که در تجمع ایرانیان مقیم شهر ادمونتون کانادا به مناسب اولین سالگرد اعدام نوید افکاری خوانده شد، تاکید کرد که قوه قضاییه جمهوری اسلامی فرزندش را «با غیرانسانی‌ترین روش‌های ممکن شکنجه کرد تا به قتل کسی که هرگز نه دیده بود، نه می‌شناخت، اقرار کند» و پزشکی قانونی نیز تایید کرده است که فرزندانش در زندان شکنجه شده‌اند.

به گزارش رادیو فردا، روز گذشته، خبرگزاری فارس، وابسته به سپاه پاسداران، در گزارش هر گونه شکنجه نوید افکاری در زندان را انکار کرده بود و با پخش اعترافات اجباری او، به توجیه صدور حکم اعدام نوید افکاری پرداخته بود.

مادر نوید در پیام خود از مردم جهان کمک خواست و گفت چرخ حیات حکومت جمهوری اسلامی «با خون» می‌چرخد و «در این رژیم، در همچنان بر پاشنه جنایت می‌چرخد».

در تجمع ایرانیان مقیم کانادا، علاوه بر تصاویر نوید افکاری، تصاویری از قربانیان سرنگونی هواپیمای اوکراینی توسط موشک‌های سپاه پاسداران و برخی چهره‌ها مانند کاووس سید امامی و زهرا کاظمی، دیده می‌شد.

کاووس سید امامی، دکترای جامعه شناسی و مدیرعامل مؤسسه «حیات وحش میراث پارسیان»، شهروند ایرانی-کانادایی بود که بهمن ۹۶ در زندان به طور مشکوکی درگذشت. مقام‌های زندان علت فوت او «خودکشی» اعلام کرده‌اند ولی خانواده آقای سید امامی این ادعا را رد کردند.

زهرا کاظمی، عکاس ایرانی-کانادایی دوم تیرماه ۱۳۸۲ هنگام گرفتن عکس از تجمع خانواده‌های تعدادی از زندانیان سیاسی در مقابل زندان اوین، بازداشت شد و ۱۸ روز بعد در بیمارستانی در تهران جان باخت. علت مرگ او «اصابت جسم سخت به سر» در دوران بازداشت اعلام شد. در این پرونده سعید مرتضوی، دادستان وقت تهران، متهم اصلی قتل احتمالی زهرا کاظمی در زندان بود ولی به این موضوع رسیدگی نشد.

امروز گردهم آمدیم تا سکوت نکنیم و فریاد بزنیم:
“نه می‌بخشیم، نه فراموش میکنیم”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *