حسین سلامی، عضو شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان بازداشت شد

By | ۱۳۹۸-۰۳-۰۸
حسین سلامی، از اعضای هیئت مدیره کانون صنفی معلمان مازندران و عضو شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان روز جاری و پس از مراجعه به دادگاه انقلاب ساری بازداشت شد. بازداشت وی به دلیل عدم تامین قرار وثیقه صادره در وقت اداری صورت گرفته است. در تاریخ ۲۴ اردیبهشت‌ ماه، نیروهای امنیتی پس از حضور در منازل سه تن از اعضای هیئت مدیره کانون صنفی معلمان مازندران، ضمن تفتیش منزل و ضبط برخی لوازم شخصی خودشان را نیز احضار کرده بودند….

به گزارش خبرگزاری هرانا،  امروز سه‌شنبه ۷ خردادماه ۹۸، حسین سلامی، از اعضای هیئت مدیره کانون صنفی معلمان مازندران بازداشت شد.
بازداشت وی، صبح روز جاری پس از مراجعه به دادگاه انقلاب شهر ساری و به دلیل عدم توانایی در تامین قرار وثیقه صادره توسط دادگاه در وقت اداری صورت گرفته است.
در تاریخ ۲۴ اردیبهشت ۹۸، منازل حسین سلامی، محمدصادق وفایی و علیرضا قربانی، اعضای هیئت مدیره کانون صنفی معلمان مازندران مورد تفتیش نیروهای امنیتی قرار گرفت.
مامورین پس از تفتیش منازل و ضبط برخی وسایل شخصی از جمله تلفن همراه و کامپیوتر شخصی، هر سه این افراد را برای ساعاتی بعد از تفتیش به شعبه ۲ دادیاری شهر ساری احضار کردند.
پیشتر یک منبع مطلع از وضعیت این شهروندان به گزارشگر هرانا گفت: “هر سه این افراد راس ساعت ۱۱ صبح همان روز در شعبه ۲ دادیاری حاضر شدند. احضار این افراد در ارتباط با شرکت آنها در تجمعات و تحصن اعتراضی معلمان صورت گرفته و در انتهای جلسه به آقای سلامی گفته شده بود که طی هفته آینده از طریق پیامک مجددا احضار خواهد شد”.
به گفته این منبع مطلع، آقای سلامی، از اعضای شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان اواخر سال گذشته نیز در همین رابطه با گشایش پرونده ای روبرو شده و احضار اخیر وی نیز به نوعی باعث به جریان افتادن پرونده وی بوده است.
لازم به یادآوری است در ساعات اولیه صبح روز پنجشنبه ۱۲ اردیبهشت ماه، همزمان با روز معلم،تجمع اعتراضی معلمان و فرهنگیان شاغل و بازنشسته در ادارات آموزش و پرورش در شهرهای مختلف کشور شکل گرفت. شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران پیشتر با انتشار بیانیه‌ای از معلمان و فرهنگیان کشور خواسته بود در راستای پیگیری مطالبات صنفی و آموزشی و در اعتراض به عدم توجه مسئولان به مطالبات بر حق فرهنگیان دست به تجمع اعتراضی بزنند.
این تجمعات در برخی موارد با بازداشت تعدادی از شرکت کنندگان و فعالان صنفی همراه بوده است.