ایران در رتبه ۲۵ بالاترین نرخ بیکاری در جهان قرار دارد/ نرخ بیکاری در ایران ۸ برابر افغانستان، ۶ برابر کویت و امارات و ۱/۵ برابر عراق است

By | ۱۳۹۸-۰۴-۰۷

آفریقای جنوبی با ۲۷ درصد، لسوتو با ۲۳/۶، نامیبیا با ۲۳/۱، مقدونیه با ۲۱/۶ و بوسنی با ۲۰/۸ پنج کشور اول با بالاترین نرخ بیکاری در جهان هستند.

بررسی‌ «نود اقتصادی» از داده‌های آماری بانک جهانی نشان می‌دهد براساس این آمار، آفریقای جنوبی با ۲۷ درصد، لسوتو با ۲۳/۶، نامیبیا با ۲۳/۱، مقدونیه با ۲۱/۶ و بوسنی با ۲۰/۸ پنج کشور اول با بالاترین نرخ بیکاری در جهان هستند.

همچنین ایران با نرخ بیکاری ۱۲ درصدی خود در رتبه ۲۵ بالاترین نرخ بیکاری از میان ۱۸۰ کشور جهان قرار دارد. در بین کشورهای منطقه ترکیه با نرخ ۱۰/۹ درصدی در رتبه ۳۰، سوریه با نرخ ۸/۱ درصدی در رتبه ۵۲، عراق با ۷/۹ درصدی در رتبه ۵۵، لبنان با نرخ ۶/۲ درصدی در رتبه ۷۴، عربستان با نرخ ۵/۹ درصدی در رتبه ۸۰، روسیه با نرخ ۴/۷ درصدی در رتبه ۹۹، عمان با نرخ ۳/۱ درصدی در رتبه ۱۳۸، هند و امارات نرخ ۲/۶ در رتبه‌های ۱۴۶ و ۱۴۷، کویت با نرخ ۲/۱ درصدی در رتبه ۱۵۷، افغانستان با نرخ ۱/۵ درصدی در رتبه ۱۶۸، بحرین با نرخ ۱ درصدی در رتبه ۱۷۴ و قطر با نرخ ۱/. درصدی در رتبه ۱۷۸ جهان قرار دارند.