علم الهدی:تکمیل حلقه محاصره اسرائیل از مصادیق امدادهای غیبی اربعین امسال است

By | ۱۳۹۸-۰۷-۲۶

امام جمعه مشهد گفت: اسرائیل الان در محاصره کامل حلقه مقاومت قرار گرفته، حکومت سوریه که در حلقه مقاومت است بر تمام سرزمین سوریه مسلط شد و حماس و حزب الله لبنان اسرائیل را محاصره کردند و فقط آمریکا در این بین ضرر کرد.

آیت‌الله سید احمد علم الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، گفت: در هفته گذشته بیان شد که انسان در زندگی باید دارای عفت باشد و این عفت یک مسئله عمومی است، انسان عیاش و بی‌پروا، ذلیل‌ترین انسان‌ها است.

امام جمعه مشهد با بیان اینکه برحسب دستور مقام معظم رهبری، سخن ما در خطبه اول درباره تقوا و مصادیق تقوا در زندگی است، یکی از مصادیق تقوا در زندگی انسان را آبادی دل دانست.

وی ادامه داد: امام سجاد (ع) در صلوات شعبانیه می‌فرمایند که خدایا قلبم را با اطاعت خودت آباد گردان، آبادی دل به این است که دل جز اطاعت خدا به چیز دیگری میل نکند یعنی انسان از حرام‌هایی که مقتضای غرایز اوست نفرت داشته باشد.

امام جمعه مشهد در آغاز خطبه دوم با اشاره به فرارسیدن اربعین حسینی گفت: راهپیمایی اربعین در سنوات اخیر یک جریان شگفت جهانی است که دنیا را متحیر کرده است.

آیت الله علم الهدی اجتماع عظیم اربعین را یک جریان قاطع از ظهور امام زمان دانست و با تاکید بر اینکه، این یک شعار و تعارف نیست، اظهار کرد: در هزار و صد سال قبل امام زمان(عج) نامه‌ای به شیخ مفید نوشتند و اعلام کردند که اگر شیعیان ما در وفای به عهدی که بر آنها هست یعنی ولایت، کاملا بر اجتماعی از دل‌ها متفق و متصل شوند ، برکت دیدار ما از آنها متاخر نمی‌شود و خوشبختی برای دیدن ما تعجیل می‌شود.

وی افزود: در راهپیمایی اربعین اجتماع دلها کاملا ملموس است و همه در یک مسیر با هم متصل شده‌اند و محور این اتصال امام حسین (ع) است.

امام جمعه مشهد با تاکید بر اینکه محوریت سیدالشهدا (ع) در این اجتماع وجود دارد، خاطرنشان کرد: این همان چیزی است که امام زمان (عج) بر آن تاکید کرده‌اند، پس این اجتماع یک نمادی است در تحقق دستور امام زمان (عج) در هزار و صد سال گذشته؛ و بنابراین ظهور صاحب الزمان نزدیک است.

آیت الله علم الهدی ادامه داد: با همه مشکلاتی که به لحاظ ازدحام جمعیت و نبود جا و مکان و کمبودها وجود داشت اما راهپیمایی اربعین با عظمت برگزار شد، هر چقدر هم این روزها بر زائران سخت بگذرد، از آنچه بر اطفال آل الله در راه کربلا گذشت سخت‌تر نیست.

وی با اشاره به اینکه اربعین حرف‌های زیادی دارد، اظهار کرد: مهم، اربعین امسال است که جهان را زیر و رو کرد و همانطور که مقام معظم رهبری هم اشاره کردند، این اربعین امسال نشانه اراده الهی بر نصرت اسلامی است یعنی این مردم را خدا برد، خودشان نرفتند.

امام جمعه مشهد متذکر شد: خدا اراده کرده است که دین توسعه یابد، ظاهراً اراده خدا بر نزدیک شدن فرج امام زمان (عج) قرار گرفته است.

آیت الله علم الهدی به امدادهای غیبی در آستانه اربعین سال جاری هم اشاره و اظهار کرد: جریان‌هایی در این اربعین وجود دارد که نشان از امداد غیبی است، در همین هفته دو حادثه اتفاق افتاد که یکی اقتدار سپاه پاسداران در دستگیری سرشبکه اخبار ضد انقلاب است.

وی تاکید کرد: آن یک نفر ارزشی ندارد، یک عنصر ناپاک و سرسپرده است بلکه چیزی که مهم است سپرهای اطلاعاتی و امنیتی قوی برای جلوگیری از دستگیری این فرد از طرف فرانسه بود که سپاه توانست از آنها عبور و این عنصر بی‌ارزش را دستگیر کند این کار خدا است.

امام جمعه مشهد با بیان اینکه امروز قدرت ایران در مرزهای جغرافیایی محدود نیست بلکه در کل منطقه نفوذ دارد، به ماجرای خروج نیروهای آمریکایی از سوریه هم اشاره کرد و گفت: آمریکا و مزدورانش در منطقه به این جمع بندی رسیده بودند که برای فروپاشی جریان مقاومت در سوریه جنگهای نیابتی راه بیاندازند و در این کار هم شکست خوردند و از شمال سوریه بیرون رانده شدند.

وی یادآور شد: ترامپ در یک محاسبه به این نتیجه رسید که به لحاظ اقتصادی، حضور در سوریه برایش هزینه‌بر است، بنابراین نیروهایش را از سوریه بیرون برد و مزدورانش که همان تکفیری‌ها بودند در شمال سوریه تنها ماندند.

امام جمعه مشهد با اشاره به حمله ترکیه به شمال سوریه گفت: از طرفی ترکیه چون از این جانب احساس ترس برای مرزهای شرقی داشت به شمال سوریه حمله و تکفیری‌ها را بی‌خانمان کرد و راه برای ارتش سوریه و قلع‌وقمع آنها باز شد.

آیت الله علم الهدی گفت: از آن طرف ترامپ به دریوزگی و ذلت پیش اردوغان افتاد برایش نامه التماس نوشت که ترکیه حمله را متوقف کند، اما وی نامه را در سطل زباله انداخت.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه حلقه محاصره اسرائیل به وسیله حزب الله تکمیل شد، بیان کرد: اسرائیل هم که دُردانه آمریکا بود الان در محاصره حلقه مقاومت قرار گرفته، حکومت سوریه که در حلقه مقاومت است بر تمام سرزمین سوریه مسلط شد و حماس و حزب الله لبنان اسرائیل را محاصره کردند و فقط امریکا در این بین ضرر کرد.

امام جمعه مشهد تصریح کرد: سنت خدا بر این است که دشمنانش را به دست و تصمیم خودشان هلاک می‌کند و اینها از نتیجه اربعین امام حسین(ع) است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *