واکنش زبونانه رژیم؛ تبعید نرگس محمدی به زنجان

By | ۱۳۹۸-۱۰-۰۵

به گزارش منابع حقوق بشری، نرگس محمدی، سخنگو و نایب رییس کانون مدافعان حقوق بشر از زندان اوین به زندان زنجان تبعید شده است. وی به‌همراه هفت زن زندانی سیاسی دیگراعلام کردند به مناسبت چهلمین روز درگذشت کشته شدگان اعتراض‌های‌ آبان و در حمایت از خانواده‌های آنها در زندان اوین به تحصن چند روزه دست خواهند زد.

روز گذشته نیز اعلام شد که مسئولان زندان اوین هشت زن زندانی سیاسی متحصن را ممنوع‌الملاقات کرده و اجازه تماس تلفنی به آنها نمی‌دهند. آنها تهدید شدند پرونده جدیدی برای‌شان باز می‌شود. این زندانیان در همبستگی قربانیان اعتراضات آبان تحصن کرده‌اند.

آتنا دائمی، نرگس محمدی، منیره عربشاهی، یاسمن آریانی، صبا کردافشاری، مژگان کشاورز، سهیلا حجاب و سمانه نوروزمرادی، هشت زندانی سیاسی متحصن در زندان اوین هستند که گفته شده تا سه هفته ممنوع‌الملاقات شده‌اند.

تحصن این زندانیان سیاسی از روز شنبه ۳۰ آذر ماه آغاز شده و قرار است تا فردا پنجم دی ماه، همزمان با چهلمین روز کشتار قربانیان اعتراضات آبان ماه ادامه داشته باشد.

تحصن اعتراضی اوین با سرود “ای ایران

جمعی از زندانی سیاسی زن در حمایت از اعتراضات آبان ۹۸ و علیه سرکوب خونین معترضان، و همچنین همبستگی با خانواده‌های عزادار و خانواده‌هایی که به دلیل مشکلات اقتصادی جشن یلدا ندارند، در زندان اوین دست به تحصن زدند.

به گزارش کانون مدافعان حقوق بشر ایران، چند خانم زندانی از ساعت ۹ صبح روز شنبه تحصن خود را در دفتر بند زنان سیاسی زندان اوین آغاز کردند. یاسمن آریانی، صبا کردافشاری، آتنا دائمی، منیره عربشاهی و نرگس محمدی تحصن خود را با خواندن سرود “ای ایران” شروع کردند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *