ویروس کرونا؛ بسته شدن تمامی جاده‌های ورودی به استان مازندران

By | ۱۳۹۸-۱۲-۱۶

به دنبال شیوع گسترده ویروس کرونا، کووید ۱۹، در شمال ایران، استانداری مازندران روز پنجشنبه اعلام کرد، تمامی مسیرهای ورودی به این استان بر روی مسافران و افراد غیربومی بسته شده است.

مدیر روابط عمومی استانداری مازندران گفته است که فقط خودروهای حامل سوخت و مواد غذایی اجازه ورود از مبادی این استان را خواهند داشت.

عباس مهدوی می‌گوید: در حال حاضر نیروی های انتظامی و پلیس در ورودی های جاده کندوان، هراز و فیروزکوه مستقر شده است تا از ورود مسافران جلوگیری شود.

پیش از این گزارش هایی در خصوص بستن راههای ارتباطی بین استان گیلان و مازندران منتشر شده بود.

مقام های بهداشتی مازندران روز پنجشنبه اعلام کردند آمار قطعی بیماران مبتلا به ویروس کرونا در این استان نسبت به روزگذشته رشدی حدود ۵۰ درصدی داشته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفته است که بر اساس آخرین آمار تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در استان نسبت به ۲۴ ساعت گذشته از ۸۱ نفر به ۱۲۱ نفر رسیده است.

عباس موسوی شمار جانباختگان بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در استان مازندران را ۱۳ نفر اعلام کرده و گفته است این آمار نسبت روز گذشته افزایشی نداشته است.

وی همچنین می گوید که حدود ۶۰۰ نفر مشکوک به ویروس کرونا در مراکز درمانی این استان بستری هستند که قرار است از آنها تست کرونا گرفته شود.

وزارت بهداشت ایران روز پنجشنبه اعلام کرد که تعداد مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور سه هزار و ۵۱۳ نفر است و فوت ناشی از آن به ۱۰۷ نفر رسیده است.

در همین حال وزیر بهداشت ایران هم از اقدامات نهادهای دولتی برای مقابله با ویروس کرونا خبر داده است.

سعید نمکی گفته است:‌ «تشدید کنترل ایاب و ذهاب هم با کمک استاندارها و نیروی انتظامی و سازمان بسیج در کنار سایر همکاران ما انجام می‌شود. در ورودی و خروجی شهرها اگر به موارد مسافران مشکوک یا آلوده پی ببریم، قطعا آنها به قرنطینه برده و تا ۱۴ روز در شرایط قرنطینه نگهداری می‌کنیم.»

در همین حال، نماینده تام‌الاختیار وزیر بهداشت در استان گیلان گفته است، شیوع کرونا در این استان به انداز‌ه‌ای است که بعضی خانواده‌ها طی مدتی کوتاه چند عضو خود را از دست داده‌اند.

این مقام وزارت بهداشت پنجشنبه گفته است که خطر شیوع ویروس کرونا در سراسر استان گیلان «بسیار بالاست و همه در خطرند.»
رادیو فردا:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *