استعفای مدیران پرسپولیس و استقلال پس از اتهام فساد مالی

By | ۱۳۹۸-۱۲-۲۵

در حالی که فعالیت‌های فوتبالی در ایران به خاطر شیوع ویروس کرونا متوقف شده است، مدیران دو باشگاه پرسپولیس و استقلال از سمت خود کناره‌گیری کردند.

محمدحسن انصاری‌فرد به اتفاق برادرش عباس از دهه ۶۰ تاکنون پنج بار به مدیریت پرسپولیس رسیده‌اند.

او درباره استعفایش گفت: «باشگاه مبارک خودشان. هاشمی وقتی به هیات مدیره می‌‌آمد وقیحانه بی‌ادبی می‌کرد. به وزیر گزارش دادم که این هیات مدیره چرخ باشگاه را فلج کرده. امروز حتی معاون اقتصادی مرا به باشگاه راه ندادند.»

انصاری‌فرد که بازیکن سابق تیم ملی است و گل قهرمانی پرسپولیس در جام برندگان جام آسیا را به ثمر رسانده، می‌گوید: «وزیر مسائل باشگاه را با رسول‌پناه چک می‌کرد. جلسات مخفیانه بدون من تشکیل می‌شد. اعضای هیات مدیره هر چه از دهنشان در می‌آید به من می‌گویند.»

​این اظهارات با واکنش تند هیات مدیره مواجه شد و در بیانه‌ای انصاری‌فرد را به فرافکنی و مظلوم نمایی متهم کرد.

هیات مدیره پرسپولیس می‌گوید: «ضرورت دارد انصاری‌فرد جوابگوی سوالات باشد. او در نیم فصل نسبت به جذب بازیکنان خارجی اقدام نموده که منجر به ترک تیم توسط بازیکن (آنتونی استوکس) در شرایط حساس شد.»

به گفته هیات مدیره، انصاری‌فرد در حوزه اقتصادی، «جذب درآمدهای پایدار را به زیان انباشته» تبدیل نموده و قراردادهایی با برخی حامیان مالی منعقد کرده که هیات مدیره تا امروز از جزئیات آن بی‌خبر است.

استقراض از اشخاص حقیقی و حقوقی و «ارائه غیر قانونی چک‌ تضمینی» از دیگر اتهامات هیات مدیره است که این اقدام انصاری‌فرد را نامشروع و غیر قانونی دانسته.

در این بین، انصاری‌فرد پاسخی به اتهامات نمی‌دهد. در حالی که علینژاد معاون وزیر ورزش گفته است: «سؤالاتی وجود دارد که در بیانیه‌ باشگاه اشاره‌ شده و مدیر سابق هم به آن پاسخ خواهد داد.»

هیات مدیره پرسپولیس رسول‌پناه را به عنوان سرپرست مدیرعاملی معرفی کرده. مسئول سابق کمیته انتخابات حزب اعتماد ملی که رسانه‌های ورزشی در ایران از او با عنوان «دندانپزشک اختصاصی وزیر ورزش» یاد می‌کنند.

آقای رسول‌پناه در شبکه‌های اجتماعی با انتقادات بی‌وقفه هواداران پرسپولیس مواجه است.

در این بین، علی فتح‌الله‌زاده سرپرست مدیر عاملی استقلال و عضو هیات مدیره این باشگاه نیز از سمت خود کناره‌گیری کرد. او هشتم اسفند انتخاب شد و در مدتی کمتر از سه هفته استعفا داده.

سایت ورزش سه نوشته: «دلیل اصلی استعفا مشخص نشده اما مهلت پرداخت به بازیکنان و مربیان خارجی رسیده و شرایط برای ادامه کار مهیا نبود.»

اسماعیل خلیل‌زاده رئیس هیات مدیره استقلال می‌گوید: «فتح‌الله‌زاده نه وزیر ورزش بلکه باید من را در جریان می‌گذاشت. اگر ایشان استعفا داده باید آن را به هیات مدیره بدهد.»

آقای فتح‌الله‌زاده پرونده‌ای در شعبه پنج بازپرسی رشت دارد که حساسیت هواداران استقلال را برانگیخته است، زمینی که برای احداث اردوگاه به باشگاه استقلال تعلق داشته اما او مالکیت زمین را از باشگاه، به روزنامه استقلال جوان که زیر نظر خودش است منتقل کرده.

در برنامه زنده صداوسیما از فتح‌الله‌زاده در این باره سوال شد که پاسخ داد: «همه مدیران ورزشی پرونده قضایی دارند اما هیچ اتهامی متوجه من نیست.»

رادیو فردا:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *