بازداشت سرکرده باند قاچاق دختران ایرانی در مالزی: پرونده تازه‌ای برای دولت روحانی

By | ۱۳۹۹-۰۲-۳۰
پلیس ادعا می‌کند سرکرده باند قاچاق دختران ایرانی به مالزی را بازداشت کرده. اگر این ادعا حقیقت داشته باشد می‌توان گفت شخصیت اصلی فیلم «پول و پورن»، از محصولات سپاه پاسداران بازداشت شده است. در این فیلم مقامات متنفذ دولت روحانی به همدستی در قاچاق دختران ایرانی متهم شده‌اند.

فردی که در مالزی بازداشت و به ایران منتقل شد. او با نام «آلکس» معرفی و به قاچاق دختران ایرانی به مالزی با برخوردار از حمایت یک مقام بانفوذ دولت روحانی متهم شده است.

باشگاه خبرنگاران جوان وابسته به صدا و سیمای جمهوری اسلامی دوشنبه ۲۹ اردیبهشت از بازداشت فردی به نام «آلکس» خبر داد که ظاهراً ارتباطات گسترده‌ای داشت و با استفاده از این ارتباطات به مدت سه سال، یعنی بیش و کم از زمان روی کار آمدن دولت روحانی، دختران ایرانی را برای بهره‌کشی جنسی به خارج از ایران قاچاق می‌کرد و آن‌ها را در مالزی می‌فروخت.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان این فرد که به عنوان «آلکس» معرفی شده به مدت سه سال تحت رصد اطلاعاتی نیروی انتظامی قرار داشت و سرانجام «پس از انجام اقدامات پیچیده اطلاعاتی و هماهنگی‌های لازم با پلیس اینترپل» در مالزی دستگیر و به ایران منتقل شد. بر اساس این گزارش، علاوه بر دستگیری نفر اول باند قاچاق دختران ایرانی، تمام افراد این باند در داخل و خارج کشور نیز طی یک عملیات اطلاعاتی توسط پلیس امنیت عمومی ناجا دستگیر و تحویل مراجع قضایی شده‌اند.

پیش از این مرکز مستند سوره حوزه هنری انقلاب اسلامی با همکاری سازمان جرایم سایبری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مستندی به نام «پول و پورن» تولید کردند. ماجرایی که به عنوان «بازداشت آلکس» در یک عملیات پیچیده در رسانه‌های داخلی به طور زنجیره‌ای بازتاب یافته، عملاً سناریوی این فیلم است. بر این اساس «مانلی» و «آلکس» با برخورداری از حمایت مسئولان متنفذ دولت روحانی شبکه‌‌ای برای تن‌فروشی دختران ایرانی در مالزی ایجاد می‌کنند. در این فیلم ادعا شده که یکی از این حامیان شبکه قاچاق دختران به مالزی با نام مستعار «دُکی» از مسئولان با نفوذ دولتی بود که در چند مورد دختران باند الکس را از بازداشت نیروی انتظامی آزاد کرده بود. عین این ادعا اکنون در رسانه‌های امنیتی بازتاب یافته است. یک سر این مستند به حسن عباسی (از فرماندهان سابق سپاه پاسداران و رئیس اندیشکده یقین) می‌رسد. عباسی در مراسم رونمایی از «پول و پورن» گفته بود:

«یک شکل از لیبرالیسم در حوزه اخلاق صنعت پورن است. یک شکل همانی بود که در این مستند به نمایش درآمد. صنعت پورن صنعتی پولساز است. همانطور که ما در این فیلم دیدیم که افرادی از این روش به زندگی بورژوازی رسیدند.»

حسن عباسی که در سخنانی در قرچک ورامین، وزیر اطلاعات را به تبانی با کانال آمدنیوز متهم کرده بود، پاییز سال گذشته، دو هفته بعد از بازداشت روح‌الله زم، مدیر کانال آمدنیوز و پرونده‌سازی برای برخی از نزدیکان روحانی آزاد شد.
رادیو زمانه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *