جویندگان گیاهان دارویی، موجب آتش‌سوزی در منطقه کهنکویه فسا شدند

By | ۱۳۹۹-۰۳-۱۵

شیراز-ایرنا- بخشدار مرکزی شهرستان فسا از توابع استان فارس اعلام کرد:جویندگان گیاهان دارویی موجب آتش‌سوزی در ارتفاعات جنگلی کوه تودج روستای کهنکویه این شهرستان شدند.

روح الله مرادی پنجشنبه در این زمینه به ایرنا گفت: در این آتش سوزی بیش از ۸ هکتار از عرصه های منابع طبیعی در اثر غفلت گردشگران و افرادی که دنبال گیاهان دارویی بودند در آتش سوخت.

بخشدار بخش مرکزی فسا بیان کرد: در این آتش‌سوزی تعداد زیادی از درختان جنگلی شامل بنه ،بادام کوهی ،بلوط و ارژان و همچنین پوشش کف این منطقه شامل گون، گیاهان دارویی در آتش سوخت.

مرادی افزود: آتش‌سوزی ارتفاعات جنگلی کوه تودج شهرستان فسا واقع در تنگ سیمی روستای کهنکویه پس از ۸ ساعت تلاش مهار شدکه میزان خسارت وارده در اثر این آتش‌سوزی را اداره منابع طبیعی در دست بررسی دارد.
وی ادامه داد: سخت گذر بودن مسیر آتش سوزی نتوانست مانع حضور نیروهای مردمی در مهار این آتش شود و این آتش سوزی که از ساعت ۱۴ بعدازظهر چهارشنبه ۱۴ خردادماه رخ داد بود پس از ۸ ساعت با تلاش ۳۰ نفر از نیروهای مردمی ،عشایر ، هلال احمر و منابع طبیعی شهرستان فسا در ساعت ۲۲ شب مهار شد.
در شهرستان فسا ۳۲۶ هزار هکتار عرصه منابع طبیعی وجود دارد که از این میزان ۲۶۴ هزار هکتار مرتع و ۶۲ هزار هکتار آن جنگل طبیعی و اراضی جنگلی است.

شهرستان فسا در فاصله ۱۳۰کیلومتری جنوب شرقی شیراز واقع شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *