علی مطهری: لاریجانی اجازه استیضاح رحمانی فضلی به دلیل عملکردش در اعتراضات آبان را نداد

By | ۱۳۹۹-۰۶-۰۷

علی مطهری، نماینده پیشین مجلس، می‌گوید موضوعاتی مانند مطرح نشدن استیضاح عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور، به دلیل عملکرد او درباره اعتراضات آبان‌ماه کارآمدی مجلس دهم را کاهش می‌داد.

این نماینده مجلس دهم در مصاحبه با خبرگزاری ایرنا گفت که علی لاریجانی، رییس مجلس «بیشتر دنبال اجرای دستورات بیرون مجلس بود تا حفظ جایگاه مجلس».

به گفته مطهری، لاریجانی تا ‌آخر مجلس دهم اجازه نداد استیضاح وزیر کشور انجام شود و این اقدامات او کارآمدی مجلس دهم را کاهش می‌داد.

مطهری اضافه کرد: «وقتی منابع رسمی می‌گویند که در این حادثه‌ ۲۳۰ نفر کشته شدند این نشان از نوعی بی‌تدبیری دارد. مجلسی که نماینده مردم است سکوت در این‌جا برایش معنا ندارد. حرف ما این بود که مجلس نمی‌تواند ساکت باشد. مجلس وظیفه دارد و باید حرف خود را بزند و ممکن است وزیر برکنار شود یا نشود.»

او همچنین گفت که تصمیمات در شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا گرفته می‌شود و به نمایندگان «اجازه داده نمی‌شود که کارهای اساسی انجام دهند».

رحمانی فضلی کشته‌شدگان اعتراض‌های آبان را بین ۲۰۰ تا ۲۲۵ نفر دانسته بود و مجتبی ذوالنور در حاشیه نشستی در وزارت کشور شمار کشته‌شدگان را ۲۳۰ نفر اعلام کرد. پیش از آن، خبرگزاری رویترز در گزارشی به نقل از منابعی در ایران این آمار را ۱۵۰۰ نفر اعلام کرده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *