اعدام زنی در مشهد که بخاطر فقر فرزندانش را کُشت

By | ۱۳۹۹-۰۷-۲۱
 سحرگاه روز یکشنبه ۲۰ مهر، یک زندانی زن متهم به قتل در زندان مشهد اعدام شد. وی که متهم است به دلیل مشکلات معیشتی فرزندان خود را به قتل رسانده، پیشتر توسط دادگاه کیفری یک خراسان رضوی به اعدام محکوم شده بود.به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، صبح روز یکشنبه ۲۰ مهر ۹۹، یک زندانی زن در زندان مشهد اعدام شد.

بر اساس این گزارش، نیمه شب ۲۴ بهمن ۹۵ ، یک زن ۳۳ ساله به نام «راضیه» بعد از جدایی از همسرش در تنگنای مشکلات اقتصادی و اجتماعی قرار داشت. او متهم است به دلیل اینکه نمی توانست هزینه های دو فرزند خردسالش را به تنهایی بپردازد، تصمیم به خودکشی و قتل دو فرزند دختر و پسرش گرفت.

در این گزارش آمده است، زن جوان ابتدا راه تنفس دختر ۸ و پسر ۴ ساله اش را مسدود کرد و دقایقی بعد دو کودک جان باختند. سپس اقدام به خودکشی ناموفق کرد.

متهم زن در بازجویی ها گفت: «بیشتر از یک سال از عمر دخترم «طاهره» گذشته بود که از همسرم طلاق گرفتم. او به مواد مخدر اعتیاد داشت و روزگارم را تلخ کرده بود. نمی توانستم این وضعیت را تحمل کنم. به همین دلیل حضانت دخترم را پذیرفتم تا روزگار خوبی را تجربه کنم اما این ماجرا سرنوشت مرا در مسیر دیگری قرار داد چرا که بعد از طلاق مشکلاتم بسیار شد. یک سال از طلاقم گذشته بود که به خواستگاری مرد ۶۲ ساله ای پاسخ مثبت دادم تا شاید سر پناهی داشته باشم. اما در حالی که پسرم «علیرضا» یک سال بعد از ازدواجم به دنیا آمد باز هم روزگار روی خوش به من نشان نداد زیرا همسرم حاضر نبود از دخترم سرپرستی کند و این موضوع سرآغاز اختلافات خانوادگی بین ما شد.»

این متهم افزود: «از طرف دیگر هم فرزندان همسرم موافق ازدواج مجدد او نبودند و به این اختلافات دامن می زدند تا این که مهریه ام را کف دستم گذاشت و مرا طلاق داد. من هم با آن پول خانه ای اجاره کردم ولی درآمدی برای امرار معاش نداشتم .می خواستم با چرخ خیاطی کهنه ام کار کنم اما باز هم کسی حاضر نبود سرمایه ای در اختیارم بگذارد تا این که تصمیم به قتل فرزندانم گرفتم.»

با تکمیل تحقیقات در دادسرای مشهد، این پرونده در شعبه پنجم دادگاه کیفری یک خراسان رضوی به ریاست قاضی بنده ای و مستشاری قاضی شجاع پور فدکی مورد رسیدگی قرار گرفت و در نهایت قضات پس از برگزاری چندین جلسه محاکمه، رای به اعدام زن ۳۳ ساله دادند.

پس از فراهم شدن مقدمات اجرای حکم در دادسرای عمومی و انقلاب مشهد، این زن جوان که دیگر ۳۷ ساله بود سپیده دم روز یکشنبه با حضور قضات اجرای احکام در زندان مرکزی مشهد اعدام شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *