اکبر طبری: مهمان صادق لاریجانی بودم که بازداشت شدم

By | ۱۳۹۹-۰۸-۲۷

اکبر طبری، معاون سابق قوه قضاییه که در ارتباط با پرونده مفاسد اقتصادی محکوم شده و در زندان به سر می‌برد،‌ در نامه‌ای نوشت بازداشتش زمانی صورت گرفت که در خانه صادق لاریجانی، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، مهمان بوده است.

طبری در این نامه که در پاسخ به گزارش روزنامه شرق ۲۷ آبان‌ماه منتشر شده، اشاره کرد او در حالی که در خارج از حوزه قضایی تهران و در شهرستان آمل مهمان خانه رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام و منصوب رهبر جمهوری اسلامی بوده، از سوی گروهی ۵۰ نفره بازداشت شد.

به گفته او، حین بازداشت ماموران با نیروهای حفاظتی صادق لاریجانی درگیر شدند و پس از انتقالش به زندان اوین، تفهیم اتهام ساعت ۳:۳۰ بامداد از سوی بازپرس در بند دو-الف برای او صورت گرفت.

معاون اجرایی سابق قوه قضاییه اشاره کرد این شیوه تفهیم اتهام «در تاریخ بیش از یک صد ساله عدلیه در آن ساعت شب سابقه نداشته است.»

طبری ضمن رد اتهامات پرونده و «صوری» خواندن شکایت‌ها در زمینه ساخت بنیاد زمین کلاک لواسان اشاره کرد فرمان حکومتی آن در سال ۱۳۹۵ توسط غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی فعلی قوه قضاییه که رییس‌کل وقت دادگستری تهران بود، صادر شد.

در قسمتی دیگر از این نامه او به ارتباط با حسن نجفی و خرید زمین‌‌های کلاک لواسان ارجاع داده و نوشته آن را از «ستاد اجرایی فرمان امام» و «بنیاد شهید انقلاب اسلامی» خریداری کرده است.

طبری اشاره کرده خریداران این زمین زیر نظر ولایت فقیه بوده‌اند.

بر اساس اعلام قوه قضاییه، اکبر طبری در پرونده مفاسد اقتصادی در مجموع به پرداخت هزار میلیارد ریال جزای نقدی در حق دولت و حدود ۱۷۹ میلیارد ریال جزای ضبط وجوه نقدی که بابت ارتشا اخذ کرده، محکوم شده است.

او همچنین برای تشکیل شبکه ارتشاء با وصف سردستگی و اخذ رشوه، حکم ۳۱ سال حبس تعزیری دریافت کرد.
ایران اینترنشنال:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *