روایت‌های متفاوت درباره درگیری مسلحانه در مقابل ستاد اطلاعات سپاه در سراوان

By | ۱۴۰۰-۱۱-۱۲

قرار‌گاه قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز دوشنبه، ۱۱ بهمن از «حمله مسلحانه» به ستاد خبری اداره اطلاعات سپاه در شهر سراوان و کشته شدن «عامل این حمله» خبر داد و گفت در جریان درگیری «یک شهروند دیگر» نیز مجروع شده است.

در ویدیویی که در ارتباط با این حمله در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است، یک فرد جوان زخمی در حال تیراندازی مشاهده می‌شود و این فرد در پی شلیک‌های مکرر طرف‌های مقابل کشته می‌شود.

کمپین فعالان بلوچ در گزارشی در این زمینه نوشته است که فرد مقتول «صادق نظری»، ۲۶ ساله بوده و پس از اینکه با موتورسیلکت از جلوی ستاد اطلاعات در حال عبور بوده، از سوی ماموران با «الفاظ زشت و رکیک» مورد خطاب قرار می‌گیرد و این موضوع منجر به درگیری و کشته شدن صادق نظری و مجروح شدن یکی از ماموران اداره اطلاعات شده است.

بر اساس این گزارش صادق نظری کلت کمری همراه داشته و پس از اینکه دو نفر از ماموران «با اسلحه وی را تهدید کرده»، اقدام به تیراندازی به سوی ماموران کرده و در این درگیری مورد اصابت شش گلوله قرار گرفته و کشته شده است.

در همین حال، احمد طاهری، فرمانده پلیس زاهدان در روایتی متفاوت گفته است فرد مهاجم «از مشکلات اعصاب و روان رنج می‌برده» و قبل از حمله به ساختمان سپاه پدرش را به قتل رسانده است.

او نام فرد مهاجم را اعلام نکرده ولی گفته است که این فرد ۲۶ ساله بوده و پدر ۵۸ ساله‌اش را «که داخل اتاق در حال استراحت بوده به قتل رسانده» و بعد با موتورسیکلت از منزل خارج شده و روبروی مقر سپاه اقدام به تیراندازی کرده است.

به گفته فرمانده پلیس زاهدان، این فرد همچنین «به سمت یک دستگاه پژو پارس عبوری» نیز شلیک کرده و باعث مجروح شدن راننده این خودرو شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *