اساتید و دانشجویان دانشگاه شریف در کلاس درس حاضر نمی‌شوند

By | ۱۴۰۱-۰۷-۰۴

برخی از اساتید و دانشجویان دانشگاه شریف اعلام کرده‌اند که تا آزادی دانشجویان دستگیرشده در کلاس‌های درس حاضر نمی‌شوند. در نهمین شب اعتراضات سراسری به مرگ مهسا امینی، این اعتراضات در تهران و دیگر شهرها ادامه داشت.

هم‌زمان با دعوت شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران  به اعتصاب در روزهای دوشنبه و چهارشنبه ۴ و ۶ مهر، جمعی از اساتید و دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف نیز اعلام کردند که در کلاس درس حاضر نمی‌شوند.

در کانال تلگرامی “روزنامه شریف” نام این اساتید به عنوان کسانی که “در اعتراض به دستگیری دانشجوها اعلام کرده‌اند که از برگزاری کلاس خودداری می‌کنند” منتشر شده است.

اساتید دیگری از این دانشگاه نیز در توییتر اعلام کرده‌اند که کلاس‌شان برگزار نمی‌شود.


دانشگاه صنعتی شریف در روزهای اخیر همانند بسیاری دیگر از دانشگاه‌ها محل اعتراض و تجمع دانشجویان به مرگ مهسا امینی و همراهی با اعتراضات مردمی بود. در روزهای اخیر اخباری مبنی بر حضور لباس‌شخصی‌ها در محوطه این دانشگاه و گرفتن فیلم و عکس از چهره دانشجویان معترض منتشر شد.

این دانشگاه پیشتر اعلام کرده بود که کلاس‌هایش به صورت مجازی تشکیل می‌شوند.

مجموعه مطالب درباره اعتراضات به مرگ مهسا امینی را اینجا بخوانید

ادامه اعتراضات در یک‌شنبه شب

ویدیوهایی در شبکه‌های اجتماعی از ادامه اعتراضات و تظاهرات در شهرهای ایران در یک‌شنبه شب سوم مهرماه منتشر شده است.

در تهران خیابان ستارخان مردم شعار “جمهوری اسلامی نمیخوایم، نمیخوایم” سر داده‌اند.
ادامه همبستگی چهره‌های مشهور با معترضان

هرروز چهر‌ه‌های بیشتری از میان هنرمندان و ورزشکاران به اعتراضات مردمی می‌پیوندند. باران کوثری بازیگر سینما در اینستاگرامش نوشت: «لیاقت تظاهرات سکوت سه‌میلیونی ما را نداشتید. اگر مقاومت و اعتراض در برابر بربریت و باتوم و گلوله شما اغتشاش است، من باران کوثری یک اغتشاش‌گرم.»
سردار آزمون بازیگر تیم ملی فوتبال ایران نیز در یک استوری در اینستاگرامش نوشته که تا کنون به دلیل اردوی تیم ملی نتوانسته بود چیزی در حمایت از اعتراضات بگوید اما “دیگر طاقت نیاورده” و حتی به قیمت خط خوردن نامش از تیم ملی از اعتراضات زنان ایران حمایت می‌کند..


او اولین بازیکن تیم ملی فوتبال است که از اعتراضات مردمی حمایت کرده است. سکوت این بازیکنان مورد اعتراض و انتقادات بسیاری در شبکه‌های اجتماعی قرار گرفته است.

فوتبالیست‌هایی چون علی کریمی و وریا غفوری از ابتدای اعتراضات با مردم اعلام همبستگی کردند.

بیشتر بخوانید: مهسا امینی؛ همبستگی جهانی با اعتراض‌ها در ایران ادامه دارد

توییت‌ها و پست‌های اینستاگرامی علی کریمی در حمایت از اعتراضات مردمی، خشم برخی از حکومتیان را برانگیخت تا جایی که حمید رسایی، نماینده پیشین مجلس خواهان توقیف اموال او شد. علی کریمی نیز در پاسخ به رسایی در یک استوری نوشت: «عمری با جون کندن یه خانه درست کردیم، نمیدونستم خاری میشه توی چشمتون. اگه تونستین بگیرین. فدای سر مردمم.»

مهدی مهدوی کیا و احمدرضا عابدزاده نیز از دیگر چهره‌هایی هستند که از اعتراضات مردمی حمایت کردند. مهدوی‌کیا در یک پست نسبتا طولانی در اینستاگرامش نوشت: «نمیشود دختری رو به خاطر حجاب زیر خاک دفن کرد ولی فرزندان خودتون آزادانه در اونور دنیا بگردند. نمی‌شود مردم رو به پوشیدن لنگ و خوردن نان خشک دعوت کرد ولی فرزندان خودتون در بهترین نقاط دنیا در رفاه مطلق باشند.»
دویچه وله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *