کارگران کارخانه ذوب آهن اصفهان برای دومین روز متوالی دست از کار کشیده‌اند

By | ۱۴۰۱-۰۸-۲۵

صدرا محقق، روزنامه‌نگار داخل ایران، می‌گوید که مشاهدات میدانی او از روز نخست اعتصاب سراسری در تهران حاکی است که «گستردگی اعتراضات و شمار مردم همدل با معترضان» بسیار فراتر از پیش‌بینی و روایت‌های منتشر شده در برخی منابع رسمی است.

او در یک رشته‌توئیت بر پایه راه‌پیمایی سه ساعته خود در مرکز شهر تهران از محدوده خیابان فاطمی تا جمهوری و چهارراه استانبول، بازار و … گزارش داد که روز ۲۴ آبان در همه این مسیرها، «تقریباً اکثریت مطلق مغازه‌ها بسته بود (جز خیابان فردوسی، باب همایون و ناصرخسرو که بین ۵۰ تا ۶۰ درصد مغازه‌ها تعطیل بودند)».

بر اساس مشاهدات این روزنامه‌نگار، «پیاده‌روهای مرکز شهر هم ملموس‌تر از روزهای قبل شلوغ بود» و شمار زنان و دختران بدون روسری و حجاب اجباری نیز بیشتر از همیشه به نظر می‌رسید.

صدرا محقق همچنین به تیراندازی فله‌ای و بی‌هدف ماموران امنیتی و لباس شخصی به رهگذران در محدوده خیابان انقلاب اشاره کرده است: «خیابان انقلاب از نزدیک دیدم که موتورسوارهای گاردی و لباس شخصی بی‌هدف به همه آن‌هایی که در پیاده‌روهای دو سمت خیابان راه می‌رفتند (تیر) ساچمه‌ای و پینت‌بال شلیک می‌کردند، با فریاد برو برو برو».

او در پایان گزارش میدانی خود نوشت: «فرقی نمی‌کند کدام سمت ماجرا ایستاده‌اید، اما شما هم اگر معترضان را فقط تعدادی محدود یا مثلا دهه هشتادی‌‌ها می‌دانید، به‌نظرم منابع خبری و ذهنیت‌تان درباره اعتراضات و حال و آینده‌اش را عوض کنید چون با چنین پیش‌فرض‌هایی شناخت و تحلیل‌تان از ماجرا اگر نه قطعا، به احتمال زیاد اشتباه‌ست». رادیو فردا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *