ربوده شدن “بیش از ۶۵۰ دانشجو در صد روز اعتراض”

By | ۱۴۰۱-۱۰-۰۵

کانون بین‌المللی دانشگاهیان ایرانی، در نامه سرگشاده‌ای به روسای دانشگاه‌ها از ربوده شدن بیش از۶۵۰ دانشجو از سوی نیروهای امنیتی و اطلاعاتی در صدمین روز از اعتراضات سراسری خبر دادند.

این کانون در نامه خود خواستار مشخص شدن عاملان قتل دانشجویان کشته‌شده و پیگیری وضعیت دانشجویان زندانی شدند.

در ادامه این نامه آمده است که «۲۱ نفر از دانشجویان به جرم اعتراض مسالمت‌آمیز، حکم زندان حتی تا ۵ سال گرفته‌اند و حکم شلاق نیر برای تعدادی از آنها لحاظ شده» و این را «مایه شرمساری وزارت علوم» دانسته اند.

در این نامه همچنین آمده است: «چنانچه روسای دانشگاه‌ها توانایی لازم جهت حمایت از دانشجویان دانشگاه تحت مدیریتشان را ندارند، انتظار می‌رود در اسرع وقت از سمت خود استعفا دهند. اصرار بر ادامه روند موجود در مدیریت دانشگاهی، به معنای مسئولیت غیرقابل انکار تک تک این مدیران در مقابل سرنوشت دانشجویان زندانی و کشته شده است. مسئولانی که امروز وظیفه خود را به درستی انجام ندهند، به زودی در مقابل قانون عادلانه و حافظه جامعه پاسخگو خواهند بود.»

این نامه که در حساب کاربری توییتری این کانون منتشر شده در توییتی نوشته است که «اصرار بر ادامه روند موجود در مدیریت دانشگاهی، به معنای مسئولیت غیرقابل انکار تک تک این مدیران در مقابل سرنوشت دانشجویان زندانی و کشته شده است. مسئولانی که امروز وظیفه خود را به درستی انجام ندهند، به زودی در مقابل قانون عادلانه و حافظه جامعه پاسخگو خواهند بود.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *