بازتاب حمله پهبادی به یک کارخانه تسلیحاتی در اصفهان در رسانه‌های جهان

By | ۱۴۰۱-۱۱-۱۰

حمله پهبادی به یک کارخانه تسلیحات نظامی ایران در اصفهان که شامگاه شنبه روی داد، بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌ها و خبرگزاری‌های دنیا هم داشت. مقامات نظامی جمهوری اسلامی از مکان مورد حمله به عنوان یک «کارگاه» نام برده‌اند.

خبرگزاری‌های بین‌المللی از جمله آسوشیتدپرس و خبرگزاری فرانسه در پوشش این خبر به نشر بیانیه وزارت دفاع جمهوری اسلامی اکتفا کردند و با بازنشر ویدئوهای منتشر شده در رسانه‌های اجتماعی به راستی‌آزمایی مکان حمله پرداختند. در گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس به نزدیکی محل این کارخانه به فروشگاه‌های اطراف آن از جمله یک فرش‌فروشی و فروشگاه لوازم الکترونیک اشاره شده است.

انفجار بامداد یکشنبه ۹ بهمن در اصفهان

تقریبا همه گزارش‌های منتشر شده به این نکته که در گزارش آسوشیتدپرس آمده پرداخته‌اند که «ایران و اسرائیل مدت‌هاست که درگیر جنگی در سایه بوده‌اند که شامل حملات مخفیانه به تأسیسات نظامی و هسته‌ای ایران می‌شود.»

با این وجود تا این لحظه هیج مقامی اسرائیلی در این مورد اظهارنظری نکرده است.

به جز خبرگزاری آسوشیتدپرس و خبرگزاری فرانسه، روزنامه‌ها و شبکه‌های بین‌المللی از جمله لوموند فرانسه، نیویورک پست، الجزیره، دیلی‌بیست و شبکه سی‌ان‌ان نیز به پوشش این خبر پرداخته‌اند. برخی از این رسانه‌ها موضوع آتش‌سوزی در چند شهر دیگر از جمله آذرشهر را نیز در گزارش منتشر شده آورده‌اند.

اما از سوی دیگر، محمد مرندی، مشاور رسانه‌ای تیم مذاکره کننده هسته‌ای جمهوری اسلامی با اشاره به عملیات پهپادی شب گذشته در یک سایت نظامی نزدیک اصفهان، گفته است: «هفته خوبی» برای اسرائیل «چه در داخل و چه در خارج» نیست.

تاکنون اسرائیل هیچ واکنشی به این عملیات نظامی در یک مجتمع تسلیحاتی جمهوری اسلامی نشان نداده اما برخی کانال‌های تلگرامی وابسته به سپاه و نیروهای امنیتی از شامگاه گذشته مدعی شده‌اند که این اقدام از تل‌آویو هدایت شده و «ناموفق» نیز بوده است.
صدای آمریکا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *