افشای مذاکرات مقام‌های ارشد نظام درباره فروپاشی درونی حکومت و قصد حمله به دفتر خامنه‌ای

By | ۱۴۰۱-۱۲-۲۸

بر اساس سند سری رسیده به ایران اینترنشنال از نشست مقام‌های ارشد جمهوری اسلامی با حضور علی خامنه‌ای، فرماندهان سپاه پاسداران و مقامات ارشد نظام از ریزش در نیروهای درون حکومت سخن گفته و فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا از خنثی شدن طرح یک حمله توپخانه‌ای به دفتر خامنه‌ای خبر داده است.

طبق موارد موجود در سند این جلسه که ۱۳ دی برگزار شده، فروش اطلاعات توسط نیروهای سپاه قدس به اسرائیل از جمله دیگر موضوعاتی است که در این جلسه مطرح شده است. در پایان این جلسه خامنه‌ای نیز برای فرماندهان سخنرانی کرده است.

بر اساس گزارش این جلسه محرمانه فرماندهان ارشد سپاه پاسداران و مقام‌های امنیتی در دفتر رهبر جمهوری اسلامی، این فرماندهان با اعتراف به ریزش شدید نیروها در سپاه و بسیج گفته‌اند مهار خیزش انقلابی مردم علیه جمهوری اسلامی بسیار سخت شده و امکان فروپاشی وجود دارد.

اصل سند را در اینجا بخوانید

غلامعلی رشید، فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم الانبیا، در این جلسه گفته همزمان با اعتراضات مردمی، «ما سه بار تمرد از دستور و اقدام خودسر به معنی اقدام به آتش کردن توپخانه برای هدف گرفتن اهدافی در تهران را پشت سر گذاشته‌ایم که موردی از آن محل بیت رهبری را مقصد هدف توپخانه خود قرار داده بود».

رشید افزوده این طرح‌ها خنثی شده و این افراد بازداشت شده‌اند.

در این جلسه محمود محمدی شاهرودی، مسئول سازمان بسیج طلاب و روحانیون هم گفته است «با وجود دو محافظ» عمامه او را از درون خودرویی که سوار بوده، برداشته و در جوی آب انداخته‌اند.

عبدالله حاجی صادقی، نماینده خامنه‌ای در سپاه پاسداران، در این جلسه اذعان کرده پیش از آن با اسماعیل خطیب، وزیر اطلاعات، گفت‌و‌گو کرده و او گفته که برخی از مراجع تقلید به رهبر جمهوری اسلامی «جسارت» می‌کنند.

او ریزش در نیروهای سپاه پاسداران و حامیان حکومت را تایید کرده افزوده: «نهادهای امنیتی کشور گزارشات بسیاری که از ۱۲درصد شروع شده و تا ۶۸ درصد ریزش هم گزارش داده‌اند.» عبدالله حاجی صادقی در عین حال گفته همه این افراد «حاضر به مقابله با نظام» نیستند و معترض‌اند.

در این جلسه حسن خورشیدی، فرمانده سپاه کرج، هم اظهار کرده که به تازگی «متوجه کارشکنی و کمک نیروها به مردم شده‌ایم».

بر اساس این سند سری، تعداد زیادی از فرماندهان سپاه در این جلسه گفته‌اند که کشور دچار مشکلات شدید اقتصادی است و حل آن از توان ابراهیم رئیسی، رییس دولت سیزدهم خارج است. به گفته آن‌ها، اعضای خانواده تعداد زیادی از نیروهای سپاه در جمع بازداشت‌شدگان خیزش انقلابی بوده‌اند.

فرماندهان استانی سپاه پاسداران هم در جلسه با خامنه‌ای گفته‌اند که دستگاه‌های اطلاعاتی کشور کارایی‌شان را از دست داده‌اند چون اطلاعات محرمانه به راحتی درز می‌کند.

به گفته آن‌ها، دستگاه‌های اطلاعاتی در دو هفته اول می‌گفتند خیزش ادامه‌دار نخواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *