انفجار یک راکتور مواد شیمیایی در استان البرز ۹ مصدوم برجای گذاشت

By | ۱۴۰۲-۰۳-۰۲

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان البرز اعلام کرد که در پی انفجار یک راکتور مواد شیمیایی در شهرک صنعتی اشتهارد در این استان، ۹ نفر مصدوم شدند.

این شهرک صنعتی در صد کیلومتری غرب تهران واقع است.

محمدباقر خلفی روز سه‌شنبه دوم خرداد در این زمینه گفت که در پی این انفجار، آتش‌سوزی در شهرک صنعتی اشتهارد به مرکز کنترل و هماهنگی گزارش شد.

او درباره علت این انفجار توضیحی نداد، اما افزود: «بلافاصله، تیم جست‌وجو جمعیت هلال‌احمر به محل حادثه در شهرستان اشتهارد، مرز استان‌های البرز و قزوین برای امدادرسانی حاضر شدند.»

انفجار روز سه‌شنبه در این شهرک صنعتی در حالی است که یک روز قبل از آن نیز، فرمانده انتظامی شهرستان اشتهارد از وقوع آتش‌سوزی در یک مرکز ال‌پی‌جی در شهرک صنعتی این شهرستان خبر داده بود.

به گفته علی عزیزی، «در این حادثه دو نفر کشته و یک نفر به شدت مجروح شد».

فرمانده انتظامی شهرستان اشتهارد نیز علت این آتش‌سوزی را اعلام نکرد و گفت «در دست بررسی است».

در سال‌های اخیر وقوع انفجار و آتش‌سوزی در مراکز صنعتی، کارخانه‌ها و حتی پالایشگاه‌های ایران افزایش یافته است.

چند روز پیش، سپاه پاسداران از وقوع انفجار در یکی از مراکز آماد و پشتیبانی خود در حومه شهر دامغان استان سمنان خبر داد و ادعا کرد که دلیل آن «جابه‌جایی مهمات» بوده است.

دی‌ماه پارسال نیز رسانه‌های ایران از کشته شدن یک نفر در حادثه آتش‌سوزی در خط لوله پالایشگاه گاز بیدبلند خلیج فارس در جنوب ایران خبر دادند.

چند روز قبل از آن، ده‌ها نفر در پی انفجار در یک کارخانه رنگسازی در آذرشهر واقع در استان آذربایجان شرقی مصدوم شدند و خردادماه پارسال نیز انفجار و انتشار گازهای سمی در کارخانه کربنات سدیم فیروزآباد فارس ۱۳۳ مصدوم بر جای گذاشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *