شکایت از یک خبرنگار به خاطر رسانه‌ای کردن پرونده کودک‌آزاری

By | ۱۴۰۲-۰۷-۰۶

این بخشی از وضعیت دردآور یکی از ۲۴کودک موسسه خیریه مهر ماندگار است؛ خیریه‌ای با هیات‌امنای مشخص و مربیانی همه طلبه. یکی از مربیان این مرکز نگه‌داری کودکان بی‌سرپرست به من گفت که پس از شب‌اداری این کودک با اتو سوزانده و یک‌هفته در حمام زندان شد. این تصویر اما همه شکنجه نیست!

برای این گزارش بار دیگر از من شکایت شده است؛ اتهام: «رسانه‌ای کردن پرونده #کودک_آزاری» روزنامه‌نگاری در این شرایط ایران واقعا دشوار است؛ کودکی به فجیع‌ترین شکل آزار می‌بیند، گزارش منتشر و شرایط کودک متحول می‌شود اما از خبرنگار (و نه حتی روزنامه) شکایت می‌کنند!

باقرزاده با انتشار تصویر احضاریه‌اش در حساب خود در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر) نوشته به خاطر «رسانه‌ای کردن پرونده کودک‌آزاری بدون مجوز» از سوی دادگستری تهران احضار شده است.

محمد باقرزاده، خبرنگار روزنامه اعتماد نوشت: بعد از گزارش کودک‌آزاری در یک موسسه خیریه نگهداری کودکان بی‌سرپرست با مجوز بهزیستی، از او شکایت شده است.

به گزارش چند ثانیه، روزنامه اعتماد در گزارشی که ۲۱ خرداد ماه امسال منتشر شد، از کودک‌آزاری در موسسه خیریه «مهر ماندگار» که ۲۴ کودک بی‌سرپرست و بدسرپرست با مجوز بهزیستی در آن نگهداری می‌شوند، پرده برداشت.

در پی انتشار این گزارش، در روز ۲۴ خرداد ماه محمدجواد حسینی، دبیر کل دفتربازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات سازمان بهزیستی «از برکناری مسئول فنی و خلع ید موسسه، پیگیری حقوقی و صدور قرار بازداشت برای دو نفر از کارکنان موسسه به دلیل رفتار نامناسب با کودک» خبر داده بود.

باقرزاده با انتشار تصویر احضاریه‌اش در حساب خود در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر) نوشته به خاطر «رسانه‌ای کردن پرونده کودک‌آزاری بدون مجوز» از سوی دادگستری تهران احضار شده است.

شکایت از این خبرنگار بر اساس ماده ۱۹ قانون حمایت از اطفال و نوجوانان صورت گرفته که بر ضرورت حفظ هویت و اسرار کودکان در پرونده‌های این‌ چنینی تاکید دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *