تجمع مقابل مجلس در اعتراض به رفتار نماینده سراوان

By | ۱۳۹۷-۱۰-۰۲

استان‌وایر- گروهی از دانشجویان بسیجی با تجمع مقابل ساختمان مجلس٬ رفتار نماینده سراوان با یکی از ماموران اداره گمرک را محکوم کردند.

این تجمع روز شنبه (اول دی) مقابل ساختمان مجلس برگزار شد و تجمع‌کنندگان دست‌نوشته‌های اعتراضی با خود حمل می‌کردند که روی آن شعارهایی همچون «جیب‌های ملت خالی، مسئول پی‌ دلالی» نوشته شده بود.

در پایان این تجمع همچنین بیانیه‌ای صادر شده که در آن آمده است: «ما دانشجویان بسیجی اعلام می‌کنیم نماینده هتاک سراوان را لایق حضور در خانه ملت نمی‌دانیم.»

در این بیانیه آمده که «مجلس امروز کلکسیونی از ناکارآمدی، لابی‌گری و هتاکی شده است.»

معترضان در بیانیه خود آورده‌اند «مجلسی که درد مردم را نمی‌فهمد، قدمی برای بهبود اوضاع نابه سامان کشور برنمی‌دارد و از نماینده هتاک حمایت می‌کند، از مردم نیست بلکه بر مردم است.»

در این بیانیه همچنین آمده که «آقایان وکلای ملت متاسفیم که به مردم پشت کرده‌اید! آقای لاریجانی! متاسفیم که در جلسه غیرعلنی سخن از برخورد با کارمندی می‌شود.»

 اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر کشور نیز با انتشار نامه‌ای نحوه برخورد مجلس با جنجال نماینده سراوان در گمرک را به باد انتقاد گرفته است.

مجلس ایران پس از تشکیل دو جلسه برای بررسی ابعاد درگیری میان محمد باسط درازهی با یک کارمند حراست اداره گمرک٬ بدون تصمیم خاصی این پرونده را مختومه اعلام کرد.

این اقدام مجلس با واکنش انتقادی گروه زیادی از کاربران شبکه‌های اجتماعی مواجه شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *