پیروزی ۱ بر صفر تیم ملی فوتبال ایران مقابل امارات در مقدماتی جام جهانی

By | 2021-10-08

تیم ملی فوتبال ایران در سومین دیدار خود در مرحله پایانی مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲، پنجشنبه ۱۵ مهر (۷ اکتبر) با نتیجه ۱ بر صفر ملی‌پوشان امارات متحده عربی را شکست داد. مهدی طارمی گل پیروزی‌بخش را برای تیم ایران به ثمر رساند.

تیم ملی فوتبال ایران یک ماه پس از پیروزی ۳ بر صفر مقابل تیم ملی عراق و برتری یک بر صفر مقابل ملی‌پوشان سوریه در دو دیدار نخست خود در مرحله پایانی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ در گروهA ، شامگاه پنجشنبه ۱۵ مهر (۷ اکتبر) در ورزشگاه زعبیل در دوبی در برابر تیم ملی فوتبال امارات متحده عربی به میدان رفت. نزدیک به ۸ هزار تماشاگر در استادیوم این بازی ملی فوتبال ایران را پس از مدت‌ها دوباره از نزدیک دنبال کردند.

دراگان اسکوچیچ، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران، تیم خود را با این ترکیب اولیه، به میدان فرستاد:

علیرضا بیرانوند، صادق محرمی، شجاع خلیل‌زاده، حسین کنعانی‌زادگان، امید نورافکن، سعید عزت‌اللهی، احمد نوراللهی، علیرضا جهانبخش، وحید امیری، مهدی طارمی و سردار آزمون

این ترکیب دقیقا برابر با آرایش تیمی پیشین تیم ملی فوتبال ایران در بازی قبلی مقابل تیم ملی عراق بود.

دقیقه‌های نخست بازی با فعالیت‌های تهاجمی هر دو تیم دنبال شد. اما عدم دقت لازم در کیفیت پاس‌کاری ملی‌پوشان ایران و کمبود تمرکز در ضربات نهایی، مانع خطرسازی جدی از سوی تیم ملی فوتبال ایران بر روی دروازه حریف شد.

تا دقیقه ۲۰ بازی دو تیم خطر جدی روی دروازه حریف ایجاد نکردند. جریان بازی و مالکیت توپ در این فاز بازی بیشتر در میانه زمین و پشت محوطه‌های جریمه قابل مشاهده بود.

در دقیقه ۲۵، تیم ملی امارات متحده عربی صاحب یک ضد حمله مناسب شد. اما توپ در شرایطی درون محوطه جریمه ایران به خلیل ابراهیم رسید که تعادل لازم برای ضربه نهایی را نداشت. شلیک او از کنار دروازه به بیرون رفت.

در دقایق ۲۹ و ۳۸ بازی تیم ملی ایران توسط مهدی طارمی از بخت گلزنی برخوردار بود. اما این مهاجم پُرآوازه باشگاه اف.ث. پورتو پرتغال در هر دو موقعیت موفق به گشودن دروازه اماراتی‌ها نشد. نیمه نخست بازی سرانجام با نتیجه مساوی بدون گل خاتمه یافت.

در دقیقه ۵۹ واکنش سریع دروازه‌بان تیم ملی امارات باعث مهار ضربه خطرناک علیرضا جهانبخش شد. یک دقیقه پس از آن، شجاج خلیل‌زاده در پی خطا در مرز خط جریمه، از بازی اخراج شد. اما پس از بازنگری توسط داور ویدیویی بر روی این صحنه، این کارت قرمز به علت آفساید مهاجم تیم ملی امارات، توسط داور در زمین دوباره پس گرفته شد.

در دقیقه ۷۰ مهدی طارمی با استفاده از پاس مناسب سردار آزمون و ضربه از پشت محوطه جریمه، سرانجام نخستین گل این بازی را برای تیم ملی فوتبال ایران به تور دروازه ملی‌پوشان امارات متحده عربی چسباند.

در دقیقه ۹۰ تیم ملی فوتبال ایران صاحب یک ضربه پنالتی شد. اما شوت سردار آزمون توسط دروازه‌بان تیم ملی امارات مهار شد و به دومین گل تیم ملی ایران تبدیل نشد.

ملی‌پوشان فوتبال ایران در پایان با “اداره بازی”، این پیروزی ارزشمند مقابل اماراتی‌ها را حفظ کردند. شاگردان دراگان اسکوچیچ با این بُرد ۹ امتیازی شدند و همچنان صدرنشین جدول گروه ماندند.

دیدارهای بعدی تیم ملی فوتبال ایران

برنامه دیدارهای مقدماتی تیم ملی فوتبال ایران برای راه‌یابی به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، پنج روز پس از دیدار با تیم ملی امارات متحده عربی، با بازی خانگی مقابل ملی‌پوشان کره‌جنوبی، ادامه خواهد یافت.

تقویم دیدارهای باقی‌مانده تیم ملی فوتبال ایران به ترتیب است:

ایران – کره جنوبی (۲۰ مهر ۱۴۰۰)
لبنان – ایران (۲۰ آبان ۱۴۰۰)
سوریه – ایران (۲۵ آبان ۱۴۰۰)
ایران – عراق (۷ بهمن ۱۴۰۰)
ایران – امارات (۱۲ بهمن ۱۴۰۰)
کره جنوبی – ایران (۴ فروردین ۱۴۰۱)
ایران – لبنان (۹ فروردین ۱۴۰۱)
دویچه وله:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *