سوال از روحانی درباره موسسات مالی و اعتباری از دستور کار مجلس خارج شد

By | ۱۳۹۷-۰۴-۰۵

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی نتایجنشست امروز هیئت رئیسه را تشریح کرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان احمد امیر آبادی فراهانی عضو هیئت رئیسه مجلس با اشاره به جلسه امروز ظهر هیئت رئیسه گفت: موضوع سوال از رئیس جمهور در جلسه امروز بررسی شد.

وی با بیان اینکه سوال درباره موسسات مالی و اعتباری از رئیس جمهور از دستور کار خارج شد افزود: نمایندگان بعد از امضای طرح سوال طی یک هفته می‌توانند امضای خود را پس بگیرند و درباره این سوال برداشت آقای وکیلی از پس گرفتن امضا‌ها و از عدد افتادن تعداد آن‌ها مورد قبول واقع شد، لذا این سوال از دستور کار خارج شد.

نماینده قم تصریح کرد: ۵ سوال دیگر با محور‌های ارز، قاچاق، کالا، رکود و بیکاری هم بار دیگر مورد بررسی قرار می‌گیرد، کمیسیون اقتصادی تاکنون ۳ بار به دولت برای معرفی نماینده برای بررسی سوالات ارائه کرده است که متاسفانه آن‌ها هیچ پاسخی نداده‌اند.

عضو هیئت رئیسه مجلس بیان کرد: بنده قرار شد با آقای امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور و کمیسیون اقتصادی صحبت کنم تا اگر دولت طی یک هفته بر اساس آیین نامه مجلس نماینده‌ای را برای مذاکره در کمیسیون اقتصادی معرفی نکند، سوال به صورت مستقیم به صحن علنی ارائه شود و در آن زمان رئیس جمهور هم یک ماه فرصت دارد تا به منظور پاسخگویی در صحن علنی مجلس حضور یابد.

وی تصریح کرد: همچنین در جلسه امروز قرار شد مدت زمان ۷ روز برای پس گرفتن امضا‌ها توسط نمایندگان از فردای برگزاری جلسه کمیسیون اقتصادی با نمایندگان دولت محاسبه شود.

نماینده قم تاکید کرد: هیئت رئیسه امروز تصمیم گرفت تا طی هفته آینده با حضور مسئولان دولتی مسائل کشور را در صحن مجلس بررسی کند.

عضو هیئت رئیسه مجلس اظهار کرد: فردا ظهر (چهارشنبه ۶ تیرماه) هیئت رئیسه مجلس جلسه اضطراری خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *