وزیر نفت: در مقابله با تهدیدهای خارجی مقاوم شده‌ایم/ بابت تحریم‌ها نگرانی نداریم

By | ۱۳۹۷-۰۴-۰۷

وزیر نفت گفت: با بهره‌برداری از پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس و رسیدن به رقم تولید روزانه ۳۶ میلیون لیتر، وضع باثباتی خواهیم داشت و بابت تحریم‌ها نگرانی نداریم. (پیکح ایران: به نظر می رسد که از بابک زنجانی ها زیاد دارند!)

به گزارش ایسنا، بیژن زنگنه در افتتاح فاز دوم پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس اظهار کرد: در اردیبهشت‌ماه سال گذشته فاز اول تثبیت بنزین را در پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس آغاز کردیم.

وی با تأکید بر اینکه افتتاح این پالایشگاه به معنای این است که ما در مقابله با تهدیدهای خارجی مقاوم شده‌ایم، افزود: راه‌اندازی فازهای مختلف پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس گره‌های کور فراوانی داشت و برای ارتقای و به رساندن این پروژه به این مرحله از تمام کسانی که چنین صبر و حوصله‌ای را از خود نشان دادند، تشکر می‌کنم.

زنگنه تصریح کرد: امروز بسیار خوشحالیم که این ظرفیت وجود دارد و افزایش این ظرفیت را مدنظر داریم.

وزیر نفت با بیان این‌که درگذشته کشورهای خارجی با تحریم روی کمبود بنزین فشار می‌آوردند، گفت: با بهره‌برداری از پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس و رسیدن به رقم تولید روزانه ۳۶ میلیون لیتر، وضع باثباتی خواهیم داشت و از بابت تحریم نگرانی نداریم.

زنگنه عنوان کرد: در حال حاضر ۹۴ جایگاه در کشور بنزین یورو ۴ را توزیع می‌کنند که تا پایان سال به ۲۰۰ جایگاه خواهد رسید.

وی ادامه داد: عملیاتی شدن پالایشگاه تبریز تا مردادماه، افزایش ظرفیت در پالایشگاه بندرعباس تا مهرماه، عملیاتی شدن پالایشگاه لاوان تا پایان سال و بهره‌برداری از پالایشگاه اصفهان در سال آینده ظرفیت‌هایی هستند که عملیاتی خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *