رکورد جدید: بهای سکه از مرز ۳ میلیون تومان هم گذشت

By | ۱۳۹۷-۰۴-۰۸

دویچه وله :

پنج درصد افزایش قیمت ظرف یک روز. بهای سکه در بازار تهران از مرز ۳ میلیون تومان عبور کرد. افزایش بهای سکه در بازار به‌ موازات افزایش بی سابقه بهای ارزهای خارجی روی می‌دهد؛ موضوعی که نارضایتی عمومی مردم را در پی داشته است.

بخش اقتصادی سایت “خبرآنلاین” روز پنجشنبه ۷ تیرماه (۲۸ ژوئن) خبر از افزایش مجدد بهای سکه در بازارهای ایران داده است.

بر اساس این گزارش، بهای هر قطعه سکه بهار آزادی با افزایشی حدود ۱۴۰ هزار تومان به بیش از سه میلیون تومان رسیده است.

بهای هر گرم طلای ۱۸ عیار از مرز ۲۴۶ هزار تومان گذشت. در عین حال بهای هر نیم سکه نیز به مرز یک و نیم میلیون تومان نزدیک شده است.

بهای ارزهای خارجی

بهای دلار در بازارهای داخلی ناروشن است. دولت از “نرخ توافقی” دلار سخن گفته است، نرخ مبادله‌ای که می‌بایست در کنار نرخ رسمی، موضوع خرید و فروش دلار در بازارهای کشور را تنظیم کند.

بانک مرکزی و مسئولان جمهوری اسلامی توضیح بیشتری پیرامون این نرخ توافقی نداده‌اند و حتی روشن نیست که این نرخ چقدر بیشتر از نرخ رسمی ۴۲۰۰ تومان است.

اعلام رسمی نرخ دلار از سوی بانک مرکزی نه تنها مانع از افزایش بهای دلار و سایر ارزهای خارجی در بازار ایران نشد، بلکه به آشفتگی بیشتر در بازارهای ارز ایران دامن زد.

بهای دلار ظرف روزهای گذشته حتی به مرز ۱۰ هزار تومان رسید. این موضوع ناخرسندی بسیاری از تجار بازار در تهران و سایر شهرستان‌ها را به دنبال داشت.

بر اساس اخبار رسمی منتشر شده، بهای هر یورو روز پنجشنبه ۷ تیرماه حدود ۹۷۰۰ تومان بوده و هر پوند انگلیس نیز حدودا ۱۱ هزار تومان معامله شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *