نفوذ روسیه در ارکان حکومت ایران؛ ایران زخمی و اسیر روسیه!  احمد جلال پور

By | ۱۳۹۷-۱۲-۰۷

فرض کنید ایرانیان همانطور که رشید پور به ظریف گفت بخواهند مثل دیگر مردمان دنیا راحت زندگی کنند. نفت و گاز و دیگر اقلام به همه جای دنیا صادر کنند و با اقتصاد آزاد و رفاه و آسایش، مردم در رفاه و بی دغدغه باشند. چه می شود؟ مثل مالزی ، کره ، تایوان دبی، قطر و..؟

دیگر نه با لبنان نه با یمن نه سوریه نه اسرائیل نه عربستان و دیگر جاها کاری نداشته باشند و در آنجا هزینه نکنند…

یک کشور بی دردسر. بنابراین کشوری هم طبیعتا با ایران کاری ندارد تا آن را تحریم کند یا بخواهد در آن اختلال ایجاد کند.

خب! شرکت های بزرگ ژاپنی و اروپایی با سرمایه گذاری و دادن تکنولوژی به ایران مشکلی نخواهند داشت و ایران می تواند (با توجه به وجود انرژی ارزان و نیروی کار) به قطب تولید نفت و گاز و انرژی الکتریکی و برق خورشیدی تبدیل شود و انرژِی الکتریکی منطقه و همچنین گاز اروپا و نفت ژاپن را تامین کند و با اینکار رفاه ایرانیان افزایش و اشتغال تضمین و روابط با همسایگان بهبود می یابد. مردم با اخلاق تر و با ایمان تر خواهند شد. دین و دنیای مردم تامین خواهد شد!!

مشکل کجاست!؟ چرا اینطور نشد!؟ چرا به قول ظریف ما انتخاب کردیم طور دیگری زندگی کنیم!؟ زندگی در درد و رنج و فلاکت و دغدغه!؟ اصولا ما کیست که برای ایرانیان تصمیم گرفته!؟

ما!!؟ همان کشور روسیه است!!!

کشور روسیه فقط سه چیز برای فروش دارد. گاز، نفت و سلاح. چنانچه ایران به شرایطی که گفتیم برسد دیگر آن سه را چگونه به راحتی و قیمت بالا بفروشد!!؟

در اکثر جنگ ها و نزاع های منطقه ای مثل یمن – سوریه – لبنان – فلسطین – عراق- افغانستان – لیبی و .. ایران حضور دارد و با مصرف پول و اعتبار و سرمایه انسانی خود (و البته به بهانه اسلام واقعی یا حمایت از شیعه ها یا دفاع از حرم و…) در آتش آن نزاع ها می دمد. تقریبا تمامی سلاح هایی که در این نزاع ها مصرف میشوند، روسی هستند. (به روایتی تعداد کلاشینکوف های داخل یمن از تعداد مردم آن بیشتر است!) پس اگر ایران سر به راه باشد این فروش بالای سلاح در کجا صورت بگیرد !؟

اروپا و ژاپن دو مصرف کننده بزرگ گاز و نفت هستند که عمدتا از روسیه تهیه می شود. دیدیم با الحاق غیرقانونی بخشی از اکراین به روسیه، اروپا خواست روسیه را تحریم کند اما یاد سرمای زمستان و نیاز به گاز روسیه افتاد، لذا بی خیال شد!

اگر ایران کشور بی دردسری بشود و یک لوله گاز مستقیما به اروپا برود و گاز و نفت آن تامین شود، دیگر اروپا و همینطور ژاپن و کره و بقیه نقاط دنیا دلیلی ندارد به روسیه باج بدهند! فروش سلاح و نفت و گاز روسیه که پایین بیاید دیگر ابرقدرت نیست و باید سر براه شود!

لذا به نظر می رسد آبادانی و توسعه و پیشرفت ایران مانع توسعه طلبی و ابرقدرتی روسیه است. لذا روسیه در یک برنامه بلند مدت، به تدریج با نفوذ در ارکان حکومت اسلامی ایران و نقاط تصمیم گیری، همانطور که شعار مرگ بر روسیه را حذف کرد، و ما را به خود وابسته تر کرد، در آینده هم مانع بهبود روابط ایران با جهان خواهد شد.

سخنان افرادی که غرب ستیز هستند و نگاه به شرق دارند و مانع بهبود روابط ایران با جهان می شوند و بدنبال تشدید تعصب مذهبی و دعوای شیعه و سنی هستند، یا دم از نابود کردن آمریکا و متحدانش میزنند، به تحریم ها سلام می کنند و در موقع بخصوص موشک هوا می کنند!! و سفارت تصرف می کنند و … حرف خودشان نیست و از مسکو دیکته می شود!!!

کاش با بالا رفتن آگاهی مردم ایران, به این استعمار کثیف پایان داده شود!

۱۱ thoughts on “نفوذ روسیه در ارکان حکومت ایران؛ ایران زخمی و اسیر روسیه!  احمد جلال پور

 1. حمید بهشتی

  خدمت آقای جلال پور
  با سلام
  آیا شما از طرح خاورمیانه بزرگ و خاورمیانه جدید اطلاع دارید؟ نظر شما را به مقالات زیر جلب می کنم
  طرح یک “خاورمیانه نوین” : یک تخریب خلاق به عنوان نیروی انقلابی
  //www.tlaxcala-int.org/article.asp?reference=27956
  درگیری با ایران: آرامش پیش از توفان
  //tlaxcala-int.org/article.asp?reference=9796
  امپریالیسم نفت محور دولاری
  //www.tlaxcala-int.org/article.asp?reference=12139
  خدا نگهدار

 2. مهرداد

  😂😂😂احمق ترانه مطلبی که بود تا حالا خوانده بودم.. یک نویسنده خود پسندی که سطحی و تلگرام تجزیه و تحلیل کرده
  . خندیدیم

  بگو آخه گرفسور سوریه چرا به نابودی کشیدن اونام به جایی دیگه کمک میکردن مرگ به آمریکا میگفتن

  اخه مغز فندقی بابا آمریکاتون ریدن تو دهنتون حالا روسیه مقصره

  از کودتای ۲۸ مرداد تا حالا آمریکا رید تو دهن شاههتون خاتمیتون

  روسیه مقصره

  هر حرام زاده و اختلاس گریم فرار میکنه نمیره آمریکا و کانادا

  میره مسکو

  میره روسیه

  چقدر آدم باید احمق باشه

  واقعا که

 3. حمید

  آقای جلال پور اگر برای شما امکان دارد برای ما بنویسید چطور و از کجا مدرک تحصیلی خود را خریداری کردید.

 4. حسن رحمانی

  جالب اینجاست که اگه کسی از منافع ملی صحبت کنه چقدر مخالف داره اما اگر از فروش وطن صحبت کنه و حبه دریای مازندران و فروش نفت در مقابل جنس بنجل چینی با هزارتا توجیه ماله کشی میشه به نظر من هیچ جای دنیا اینقدر در مقابل آسایش و رفاه مردم مخالفت نمیشه و هرکسی که بخواد مردم ایران راحت زندگی کنن مورد هجمه و توهین قرار میگیره انگار آسایش بر مردم حرامه یا اینکه مردم ایران تو کشور خودشون زندگی نمیکنن

 5. ابن آدم

  جنابعالی احتمالاً در مورد انعقاد قرارداد همکاری بین ایران با چین تفسیری مشابه ارتباط روسیه با ایران ندارید؟!!! اگر دارید زودتر رو کنید تا مملکت تکلیفش رو بفهمه !! والله

 6. امیر

  سلام این تحلیل آقای جلال پور طبق تاریخ وب مال ۲سال و ۲ماه پیشه الان که آقای ظریف خواسته ناخواسته افشاگری کرد همه میدونیم که حکومت کاملا روسی هست و این تحلیل درست و این آقایون ساندیس خور که سوزش پیدا کردن امیدوارم از خواب بیدار بشن

 7. امیر

  وقتی جواب قانع کننده ای ندا رید مجبور به توهین میشید. جلال پور راست گفت،هر چند در چند صفحه و یک مقاله نمیشه به عمق خیانتها به این کشور رسید. و چین کمونیست هم رفتاری به موازات روسیه دارد.
  شاید بزودی نوبت استعامرگر دیگری باشد . با ید بد آگاهی از این چرخه استعماری خارج بشیم.
  استعمار شرق و غرب

 8. جعفر تیک

  🤭😂🤣

  حرفهایش بچه بازی است خیلی خنده داره

 9. محمد اسدی

  سلام
  چرا نظرات خود را در قالب کلمات مودبانه مطرح نمیکنید؟ جای تاسف است که نمی توانید احساسات خودتونا کنترل کنید.ایشان بحثی را مطرح کرده اند و اگر دانش خوبی دارید می توانید نقد کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *