حسین شریعتمداری: بعضی از اطلاعات را وزارت اطلاعات از «کیهان» مطلع می‌شود

By | ۱۳۹۸-۰۲-۰۲

مدیر مسئول روزنامه حکومتی «کیهان» می‌گوید: «بعضی از اطلاعات را وزارت اطلاعات از کیهان مطلع می‌شود چون افراد حزب‌اللهی همه‌جا هستند و اطلاعات را به ما می‌دهند».

حسین شریعتمداری در یک نشست «اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان» وابسته به طیف اصولگرای جمهوری اسلامی گفته که «کیهان در چند سال گذشته در مقابل ثروت‌های بادآورده، فتنه‌گران و مفسدان اقتصادی ایستاده است».

مدیرمسئول کیهان بیش از دو دهه است که به عنوان نماینده رهبر جمهوری اسلامی در این موسسه فعالیت دارد و مواضع بسیار تندی علیه افراد دگراندیش، گروه‌های اصلاح‌طلب و مخالفان جمهوری اسلامی دارد.

وی در بخشی از سخنانش گفته که «عده‌ای در فضای کشور مطرح می‌کنند که سایه جنگ را باید از سر کشور برداریم، سایه جنگ نوعی ترفند است تا از چیزی بترسیم و امتیاز دهیم».

شریعتمداری تصویب قوانین مبارزه با پولشویی را «دعوت از آمریکا برای اعمال فشار بیشتر» توصیف کرده و گفته است که «پذیرش FATF نیز کمک می‌کند تا آمریکا فشار بیشتری به کشور وارد کند. کسانی که مقابل آمریکا می‌ایستند، مانع اصلی وقوع جنگ هستند. اما کسانی که اهل وادادگی مقابل آمریکا هستند، زمینه را برای وقوع جنگ فراهم می‌کنند».

دولت حسن روحانی برای مبادلات تجاری و مالی با کشورهای دیگر خواستار تصویب قوانین مبارزه با پولشویی شده است ولی لوایح مربوطه فعلا در مجمع تشخیص مصلحت نظام مسکوت مانده است.