پورمختار عضو کمیسیون قضایی مجلس: خبرنگار حق ندارد هر چیزی را منتقل کند/ متهم بعد از ۴۸ ساعت قانونا می‌تواند جای خود را به خانواده اطلاع دهد

By | ۱۳۹۸-۰۲-۱۸

پورمختار عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: برخی در تجمعات نیستند، اما محرک‌اند، مسائل را رسانه‌ای می‌کنند و در اختیار ضدانقلاب و دشمن قرار می‌دهند. این‌ها ایجاد تشویش می‌کند.خبرنگار حق ندارد هر چیزی را منتقل کند. ضمن اینکه من اصلاً ایشان را نمی‌شناسم و نمی‌دانم به چه دلیل بازداشته شده است.

پایگاه خبری انتخاب:یک عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس ضمن اظهار بی‌اطلاعی از وضعیت بازداشت‌شدگان تجمع روز کارگر، درباره بی‌اطلاعی از وضعیت خبرنگار بازداشتی روزنامه شرق می‌گوید: متهم بعد از ۴۸ ساعت می‌تواند با خانواده‌اش تماس بگیرد و محل نگهداری‌اش را اعلام کند.

چهارشنبه هفته گذشته گروهی از کارگران، اعضای سندیکای اتوبوسرانی شرکت واحد، دانشجویان و فعالان کارگری به مناسبت روز کارگر و در اعتراض به وضعیت معیشتی کارگران، مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند. نیروی انتظامی با این تجمع برخورد کرد و تعدادی از آنان و از جمله خبرنگار روزنامه شرق بازداشت شد. روز گذشته، غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری خود در پاسخ به سؤالی درباره وضعیت بازداشت‌شدگان مقابل مجلس و زمان آزادی آن‌ها، گفت: بازداشت‌شدگان اکثراً آزاد شدند و در مورد سایر افراد اقدامات قانونی در شرف انجام است.

در این باره با محمدعلی پورمختار، نماینده کبودرآهنگ در مجلس، تماس گرفتیم و از او درباره این موضوع و ورود کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت‌وگو کردیم.

پورمختار در گفت‌وگو با ایرناپلاس ضمن اظهار بی‌اطلاعی از موضوع بازداشت‌ها در تجمع روز کارگر گفت: کمیسیون قضایی و حقوقی به این موضوع وارد نشده و در کمیسیون مطرح نشده است.

وی همچنین تأکید کرد: کسی که تخلف می‌کند، وظیفه نهاد‌های امنیتی است که با او برخورد کند.

پورمختار درباره اینکه محل نگهداری برخی بازداشتی‌ها، از جمله خبرنگار روزنامه شرق همچنان نامعلوم است، می‌گوید: هرچند که برای من معلوم نیست که محل نگهداری ایشان مشخص است یا نه، ولی قانون اجازه می‌دهد متهم بعد از ۴۸ ساعت با خانواده‌اش تماس بگیرد و محل نگهداری‌اش را اعلام کند.

او درباره اینکه گفته می‌شود خبرنگار روزنامه شرق اساسا در تجمع حضور نداشته و صرفا بعد از تجمع، پیگیر سرنوشت بازداشتی‌ها بوده، گفت: برخی در تجمعات نیستند، اما محرک‌اند، مسائل را رسانه‌ای می‌کنند و در اختیار ضدانقلاب و دشمن قرار می‌دهند. این‌ها ایجاد تشویش می‌کند.

این عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس درباره رسالت خبرنگاری گفت: خبرنگار حق ندارد هر چیزی را منتقل کند. ضمن اینکه من اصلاً ایشان را نمی‌شناسم و نمی‌دانم به چه دلیل بازداشته شده است.